Job details

Visual merchandiser

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Candidatul ideal

Te motivează rezultatele și ești orientat(ă) către vânzări; ai o experiență bogată în merchandising în domeniul modei. Te pasionează moda, ai abilități de comunicare foarte bune și capacitatea de a lucra bine atât în cadrul unei echipe, cât și singur(ă). Ai capacitatea de a prioritiza și te poți adapta ușor. Ești atent(ă) la detalii și lucrezi bine sub presiune, cu termene stricte și uneori imediate.

Dacă ți-ar plăcea să ai parte de o nouă experiență în străinătate, dacă îți place să împarți responsabilitatea cu alte persoane, să te dezvolți atât profesional, cât și personal, și dorești să crești într-o companie de retail dinamică, în plină expansiune în domeniul modei, aceasta este șansa ta! Aplică acum și începe o carieră lungă și reușită în MANGO.

Alătură-te echipei noastre!

Ajută-ne să ne atingem obiectivul: să fim prezenți în fiecare oraș din lume.

Descrierea jobului

Recrutăm un merchandiser vizual care să se alăture echipei noastre pentru magazinul nostru MANGO din Ploiesti.

Dacă ești în căutarea unei noi oportunități internaționale, aceasta este ocazia ta!

Vei fi responsabil(ă) cu expunerea produselor într-un mod comercial, la modă, în conformitate cu standardele Mango, pentru maximizarea vânzărilor.

Descrierea companiei

We are a fashion multinational which designs, manufactures and markets clothing and accessories. Currently at MANGO we have four different lines: Woman, Man, Kids and Violeta by MANGO. We have a store network of over 2200 stores in 109 countries with more than 13000 employees working in our stores and our headquarters in Barcelona.

The secret of our company is having a motivated and flexible work team that is able to adapt to and promote change. If you like sharing responsibility, contributing skills and developing professionally, then you are one of us. Join the MANGO team and help us achieve our common goal: to be present in every city in the world.