Job details

Confidential

Marketing PR Manager

This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Partially remote job (working time will be divided between remote and company's headquarters)
Spoken languages
English - Advanced
* all languages are compulsory
Address
Monthly net salary
600 - 1200 €
Number of vacancies
2

Responsabilitati si aptitudini

Domeniu Turism si evenimente

Persoana dinamica si creativa, responsabila si motivata
Cunoscator si iubitor de traditii Romanesti

Responsabilitati

Definirea, planificarea si monitorizarea bugetului anual, lunar, de marketing, precum
si alocarea bugetului necesar implementarii fiecarei actiuni specifice de
marketing
Asigurarea si cresterea vizibilitati companiei inpiata de profil
Elaborarea strategiei de marketing
Implementarea la nivel local a actiunilor / companiilorde promovare
Dezvoltarea bazelor de date ale companiei si introducerea unei strategii de marketing direct
Elaborarea de actiuni si campanii locale proprii
Intocmirea lunară a unui raport scris către directorul companiei, în urma acțiunilor de marketing desfasurate, care cuprinde; rapoarte de difuzare, planuri media, machetede presa, poze etc
Monitorizarea si analiza actiunilor de marketing desfasurate de concurenti
Stabilirea necesarului de tiparituri, obiective promotionale, invitati dupa caz
Trimiterea catre presa locala de comunicare de presa si invitatii daca e cazul
Actualizarea website-ului companiei , editarea si difuzarea newsletter-urilor tiparite si electronice
Identificarea modalitatilor de imbunatatire a experientei oneline a vizitatorilor
Publicitate oneline; identificarea optiunilor pentru promovarea companiei in mediul oneline
Recrutarea promovareasi organizarea de evenimente tematice in Locatiile proprii .
Crearea unei pagini pe facebook Clujul turistic si gastronoia traditionala, precum si administrarea ei
Pe partea de Seo; analiza cuvintelor cheie si creearea unei baze de date cu
directoare romanesti si a cataloagelor de firme online
Cunoasterea instrumentelor Microsoft office si software-ului de editare, cunostinte Seo, Smm, google Analitics, Google Adwords, Google webmaster Tools, platforma de newsleter, Google Drive , si Facebook Ads
Retributie
Fixa + procente din realizare trimestriale / lunara
cv-ul se va transmite pe mail .

Succes!