Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Manager dep. Calitate - CONSTRUCTII CIVILE

Looking for Premium Talent
Career level
Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
* all languages are compulsory
Address
Number of vacancies
1

Cerințe:

  • Calificarea: Inginer- constructii civile, industriale si agricole;
  • Experienta totala: minim 10 ani- experienta anterioara minim 5 ani  ca manager calitate
  • Autorizari specifice domeniului;
  • Experiența  de minim 5 ani in proiecte de constructii civile industriale si agricole;
  • Să fie capabil să lucreze independent, sa-si asume responsabilitati;
  • Buna capacitate de comunicare si colaborare;
  • Cunostinte reglementari in vigoare in domeniul asigurarii calitatii-in domeniul CCIA.
  • Se cere obligatoriu permis de conducere categoria B;
  • Cunostinte foarte bune MS Office;
  • Cunostinte limba engleza;
  • Disponibilitatea de a calatori.

Responsabilitati:

  • Elaborarea documentatiei sistemului de management al calitatii: Manualul Calitatii, proceduri de sistem, proceduri de lucru, formulare de inregistrare aferente procedurilor, planuri ale calitatii.
  • Acordarea de asistenta managementului executiv al organizatiei in definirea si implementarea politicii organizatiei in domeniul calitatii, a obiectivelor si strategiilor organizatiei.
  • Gestionarea documentelor sistemului de management al calitatii.
  • Asigurarea si implementarea tehnicilor, metodelor si instrumentelor specifice managementului calitatii;
  • Implementarea, mentinerea si imbunatatirea sistemului de management al calitatii/mediu/SSM;
  • Intomirea documentatiei HSEQ necesara desfasurarii activitatilor in santier (planuri calitate, mediu, SSM, etc);
  • Intocmirea, realizarea demersurilor pentru obtinerea agrementelor tehnice feroviare, certificatului AACR, etc;
  • Elaborarea si urmarirea programelor de audit;
  • Intocmirea documentatiei HSEQ in vederea participarii la licitatiile publice;
  • Tratarea neconformitatilor si stabilirea masurilor corective;
  • Stabilirea si mentinerea relatiilor cu clientii si furnizorii in scopul asigurarii calitatii, evaluarea furnizorilor;
  • Realizarea auditurilor interne si reprezentant al companiei pentru auditurile externe;
  • Monitorizarea efectuarii inspectiilor si incercarilor;
  •  Stabileste si deleaga responsabilitati pentru managementul calitatii, in corelare cu obiectivele, politica si strategiile in domeniul calitatii din firma.
  • Stabileste periodic necesitatile de educare si instruire ale personalului in domeniul calitatii, pe categorii de personal.
  • Pregatirea documentelor in domeniul „calitatii in constructii”
  • Conducerea si coordonarea activitatilor specifice din santierele companiei;
  • Pregatirea tuturor documentelor necesare pentru verificarea si urmarirea calitatii lucrarilor;
  • Controlul executiei lucrarilor de constructii pe faze de executie din punct de vedere calitativ;
  • Urmarirea respectarii prevederilor din legislatia in vigoare, precum si din proiectul tehnic de executie;
  • Participare la toate fazele de executie care determina calitatea constructiilor conform planului de control al calitatii si verificarea intocmirii documentelor referitoare la calitatea lucrarilor;
  • Asigurarea receptiei calitative a materiilor prime, materialelor si produselor primite de la furnizor si verificarea documentele de calitate;
  • Intocmirea documentatiei din punctul de vedere al calitatii pentru Cartea Tehnica a Constructiei;
  • Colaborare cu Seful de Santier, Managerul de Proiect, laborator de specialitate pentru buna desfasurare a activitatii, raportarea operativa a neconformitatilor si urmarirea aplicarii procedurilor de remediere.

Beneficii:

  • Excelent pachet salarial si de beneficii, negociabil in urma interviului;
  • Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in companie;
  • Prime ocazionale;
  • Un mediu de lucru profesional placut si competitiv.