Job details

Manager de marketing si comunicare

Responsive Employer
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Monthly net salary
450 - 900 €
Number of vacancies
1

CERINTE:
Creativitate sporita
Capacitate ridicata de a lua initiativa si de a aduce idei noi
Disponibilitate la un program prelungit si respectarea termenilor limita
Diploma de licenta, specializarea marketing reprezinta un avantaj
Experienta tehnica reprezinta un avantaj
Engleza - nivel avansat (scris - vorbit)
Alte limbi straine constituie un avantaj (rusa, ucraineana, bulgara, maghiara, slovena etc.)
Experienta în marketing si promovarea mijloacelor digitale
Bune cunostinte de calculator si internet
Experienta în managementul proiectelor
Gestionare profesionista a contactelor cu clientii
Capacitate excelenta de comunicare (scris/vorbit/live) si calitati de negociere
Spirit analitic (gândire strategica)
Orientare pe rezultate, cu capacitatea de a solutiona problemele
Auto-suficienta si auto-gestionare
Calitati de copywriting
Orientare pe client
Viziune creativa, capacitatea de a genera idei mai bune, adaptate activitatilor clientilor
Atitudine pozitiva spre performanta, spirit proactiv
Capacitatea de a munci sub tensiune
Deschidere spre acceptarea de noi responsabilitati, concentrarea pe rezultate
Orientare spre atingerea obiectivelor si solutionarea problemelor
Capacitatea de a lucra în echipa, influenta pozitiva asupra echipei
Diplomatie, tact în colaborarea cu clientii si colegii

RASPUNDERI:
Rolul este variat si divers, implicând toate aspectele legate de produsele si serviciile Companiei, de la dezvoltare, la marketing si promovare. În primul rând, candidatul trebuie sa aiba un spirit cu adevarat inventiv si creativ, sa aduca idei noi de promovare a produselor noastre si sa împinga campaniile noastre dincolo de limite
(NU NE DORIM SARCINI EXECUTIVE!)
Principalele sarcini si responsabilitati includ:
1. Marketing si advertising – initiativa, implementarea, managementul si monitorizarea tuturor activitatilor de marketing, atât on, cât si offline, promovarea si publicitatea produselor si serviciilor Companiei (atât pe website cât si pe email)
2. Creare de continut – generare si/sau gestionare diverse activitati privind crearea de continut, inclusiv: