Job details

Lucrator Comercial

Looking for Premium Talent
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Monthly net salary
500 - 600 €
Number of vacancies
2

Descrierea companiei

Arghan Delice, isi deschide portile unui imperiu olfactiv si vizual in mai putin de doua luni.

La inceput de drum, amplasat pe unul dintre cele mai importante Bulevarde ale Bucurestiului, la doi pasi de Casa Poporului, cu o echipa tanara si dornica de munca, te asteapta si pe tine sa faci parte dintr-un mediu organizat plin de viata si entuziasm.

Daca ai mai lucrat in domeniul de vanzari si daca iti place sa comunici cu publicul, atunci trimitene CV-ul tau, ulterior sa ne intalnim pentru a ne descoperii mai bine.

Candidatul Ideal

- Nivelul de studii: minim liceul (diplomă de bacalaureat)
- Au prioritate persoanele cu experiență în domeniul comercial

APTITUDINI ȘI DEPRINDERI NECESARE:
- Percepție vizuală, concentrare, mobilitate, distributivitate si selectivitate;
- Rapiditate, spirit practic si coordonare manuală bună;
- Memorie vizuală bună si abilități de comunicare;
- Capacitate de a lua decizii si persoană de încredere;
- Implicare în activitate si dorință de a munci;
- Capacitatea de a se descurca în condiții de stres;
- Rezistență la oboseală si sarcini repetitive;
- Capacitatea de a munci în echipă;
- Autocontrol mediu, motivație si aspect fizic plăcut.

Descrierea jobului

- Asigură necesarul de marfă la raft
- Aduce marfă din depozit
- Ordonează rafturile pe categorii de produse și pe tipuri de produse
- Expune mărfuri într-o manieră estetică, atrăgătoare și ușor accesibile clienților
- Urmărește rafturile și asigură încărcarea lor cu marfă în funcție de vânzare
- Compară, sortează și verifică marfa
- Adaptează etichetele și afișele în funcție de cerințele curente
- Actualizează etichetele în funcție de prețul din ziua respectivă
- Schimbă etichetele o dată la două săptămâni la acele produse care intră în promoție
- Înlocuiește etichetele deteriorate
- Elimină etichetele pentru produsele care nu mai sunt la vânzare
- Poziționează etichetele în display-ul raftului pentru fiecare tip de produs în parte
- Înlocuiește afișele din promoția veche cu afișele din noua promoție
- Asigură prețul produselor care se cantaresc
- Cântărește produsele ambalate
- Lipește etichetele cu prețul corespunzător pe produsul ambalat
- Asigură igiena rafturilor
- Supraveghează rafturile pentru a interveni prompt în cazul unui incident
- Înlătură produsele care sunt deteriorate și pot afecta igiena raionului
- Ridică ambalajele produselor aranjate în raft și le depozitează la gunoi
- Anunță personalul de la curățenie în cazul unui incident
- Verifică termenul de valabilitate al produselor
- Controlează zilnic valabilitatea produselor
- Scoate de la vânzare acele produse care mai au o zi de valabilitate
- Realizează comenzile pentru produsele ce urmează a fi expuse la raft
- Urmărește vânzările din ziua anterioară
- Face comenzi în funcție de vânzările din ziua anterioară
- Dă comandă în funcție de necesarul din ziua respectivă (ținând cont de faptul că în zilele de week-end comenzile sunt mai mari)