Career level

Middle (2-5 years), Entry (0-2 years)

Spoken languages

English, French

Job Address(es)

Departamentul Juridic al Orange Romania este in cautarea unui Consilier Juridic care sa ofere servicii de consultant privind dreptul societar in cadrul Diviziei Corporate &Technology.

Responsabilitatile includ: suport din punct de vedere juridic, opinii legale, redactare acte  si indrumare in legatura cu dreptul societar,

Activitati principale:

  • Consultanta jurídica pentru managementul companiei si administratori in legatura cu dreptul societar ;
  • Asistenta pentru management in procesul de pregatire a Adunarilor Generale ale Actionarilor si a Consillilor de Administratie
  • Asistenta pentru pregatirea documentatiei pentru Adunarilor Generale ale Actionarilor si a Consillilor de Administratie
  • Partciparea la sedintele Adunarilor Generale ale Actionarilor si a Consillilor de Administratie si redactarea minutelor de sedinta
  • Redactarea rezolutiilor Adunarilor Generale ale Actionarilor si a Consillilor de Administratie
  • Actualizarea actului constitutiv conform deciziilor Adunarilor Generale ale Actionarilor
  • Redactarea deciziilor aferente infiiintarii, preluncgirii, reuatorizarii punctleor de lucru si pregatirea dosarului care se va depune la Registrul Comertului
  • Tinerea registrelor societare prevazute de lege
  • Gestionarea arhivei Adunarilor Generale ale Actionarilor si a Consillilor de Administratie

Profilul cautat:

  • Experienta juridica – 5 ani, in domeniul dreptului societar.
  • Abilitati avansate de analiza si negociere;
  • Cunostinte aprofundate in urmatoarele domenii:
  • Drept civil si drept penal;
  • Legea
  • Legea

De asemenea, candidatul selectat trebuie sa:

  • scrie si sa vorbeasca fluent in limba engleza;
  • lucreze eficient, in termene foarte stranse, cu supervizare minima;
  • dea dovada de perseverenta, simt al raspunderii si deschidere in colaborarea cu functiuni diverse din organizatie, la toate nivelurile;
  • produca argumente clare si logice in sustinerea propriilor solutii;
  • fie precis in analiza si sinteza;
  • acorde atentie detaliilor, dar cu rezultate foarte bune in timp limita;
  • stabileasca usor relatii eficiente de lucru cu ceilalti;
  • lucreze cu punctualitate, organizat si planificat;
  • sa aiba cunostinte de operare PC-MS Office.