Job details

Key Account Manager- solutii ERP

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Remote job (the activity is performed from home)
Spoken languages
English - Medium
Number of vacancies
5

Suntem o echipa de profesionisti specializati in dezvoltarea si implementarea de aplicatii de business de tip ERP, CRM, BI. Daca esti o persoana care e atrasa de ce inseamna digitalizare, are o intelegere a pietei si a modului in care agentii economici pot castiga mult mai mult prin digitalizare, credem ca merita sa discutam.

Apreciem la membrii echipei noastre dedicarea, perseverenta, dorinta de afirmare si consecventa.

Responsabilitati:

-intelegerea pietei de aplicatii de business;

-descoperirea si formularea problemelor cu care se confrunta clientii;

-identificarea procesului decizional; formularea unui “value proposition”, pozitionarea win-win;

- identificarea nevoilor specifice organizatiei client;

- implicarea in realizarea  de demo, PoV;

-actiuni pentru cresterea portofoliului de clienti si mentinerea si dezvoltarea clientilor deja castigati;

-sa colaboreze cu alte departamente implicata in identificarea si formularea solutiior

Ce credem ca te-ar ajuta:

  • Sa fii comunicativ;
  • Sa fii orientat catre client;
  • Sa fii atent la detalii;
  • Sa fii pozitiv;
  • Sa intelegi procesele de business din cadrul organizatiei client;
  • Sa ai experienta in a gestiona procese de vanzare cu C-Level.

Constituie un avantaj experienta in vanzarea aplicatiilor de business in special catre industrii precum productie, distributie, servicii, retail.

Ce oferim:
- Salariu motivant
- Bonusuri in functie de performante
- Training-uri de specialitate
- Masina, telefon, laptop

-un mod de lucru inovativ, adaptat la o piata dinamica