Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Junior System administrator

Career level
No experience, Entry (0-2 years)
Employment type
Full time, Part time, Internship
Address
Monthly net salary
350 - 400 €
Number of vacancies
2

Responsabilități

  • Asigură buna funcționare şi performanţa sistemelor IT ale clienţilor; ex: desktop-uri, laptop-uri, imprimante
  • Investighează şi rezolvă probleme ridicate de clienţi legate de componente hardware sau software
  • Instalează echipamente hardware sau software în concordanţă cu procedurile în vigoare şi le testează funcţionalităţile
  • Oferă clienţilor nivelul 1 de suport care constă în: instalări şi configurări de programe pe staţiile de lucru; mentenanţă staţii de lucru şi servere; interfaţă cu vendorii de echipamente şi servicii; activităţi specifice de administrare a reţelelelor de calculatoare; consultanţă.
  • Escalează potenţialele probleme depistate şi care necesită intervenţia celui de-al doilea nivel de suport

Candidatul Ideal

  • Cunoştinţe tehnice avansate: Microsoft OS, cunoştinţe hardware & PC
  • Orientare către client
  • Integritate şi încredere
  • Orientare către rezultate
  • Comportament etic
  • Rezolvarea problemelor
  • Informare și învăţare
  • Limba engleză