Job details

Junior Project Manager

This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare-Facultatea de construcții/ Management;
  • Experienta minim 3 ani pe post/ post similar.
  • Cursuri de formare profesionala specifica – Management proiect.

Cunostinte necesare:

  • MS Office (Word, Excel)
  • Cunoştinţe de operare a unei baze de date.
  • Gândire analitică;
  • Aptitudine generală de învăţare;
  • Aptitudini de comunicare;
  • Culegere, clasificare şi interpretare a informaţiilor;
  • Aptitudini de interelaţionare;
  • Aptitudini de planificare, organizare şi control al activităţii.
  • Capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
  • Capacitate de previziune a evenimentelor;
  • Abilitati de negociere;

Descrierea jobului:

  • Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati.
  • Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului.
    Stabilește și propune bugetul proiectului pentru contractele finale in conformitate cu propunerea inaintata, cu comentariile beneficiarului si cu activitatile prevazute a se desfasura in cadrul proiectului, asigurand resursele necesare bunei desfasurari a acestuia.
  • Monitorizeaza, in timp, progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare catre finantatori, parteneri si beneficiari cu respectarea datelor prevazute in contracte.
  • Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente.
  • Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.
  • Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect.
  • Pregateste noi proiecte care valorifica expertiza existenta la nivelul organizatiei si rezultatele proiectelor anterioare si face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte pe care le inainteaza spre aprobare Managementului.
  • Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
  • Evalueaza impactul proiectului si il comunica conducerii, finantatorilor si partenerilor de proiect.
  • Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei legate de proiecte, in limitele respectarii temeiului legal.

Descrierea companiei:

JACOB GARDENS este o societate comercială cu capital privat integral românesc al cărei obiect principal de activitate este executarea lucrărilor de construcţii civile.

 Cu o experiență de peste 16 ani în construcții civile, Jacob Gardens s-a evidențiat ca un jucător profesionist și de încredere pe piața imobiliară din România.

 Cu peste 6500 de unități construite, Jacob Gardens își propune să continue procesul de expansiune prin proiecte de anvergură și să aducă un suflu nou în dezvoltarea ansamblurilor de locuințe din București.

 Printre cele mai de succes proiecte se numără ansamblurile de apartamente Palladium Residence și Palladium Residence, Trend Residence – un ansamblu de case și apartamente, precum și cel mai nou proiect HILS Pallady Apartments.

 Proiectul Palladium Residence a luat locul 1 în Topul celor mai bune ansambluri rezidenţiale din Bucureşti realizat de revista Capital.

 Jacob Gardens pune la dispoziția clienților săi o echipă internă de profesioniști care gestionează întreg procesul de la proiectare la construcție și vânzare.

 De-a lungul timpului, profesioniștii nostri și-au demonstrat experiența în construcții și dezvoltare și fiecare nou proiect poartă amprenta acestei experiențe, mereu în creștere.

 Află mai multe detalii privind proiectele noastre finalizate sau aflate în desfășurare intrând pe site-urile Palladium Residence, Trend Residence și HILS Pallady Apartments.