Job details

(Junior) Business Analyst

Responsive Employer
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Integrisoft este creatorul sistemului informatic integrat AVANSIS, folosit de peste 4000 de utilizatori din 300 de instituții de mărime medie-mare pentru gestionarea a peste 20% din obligațiile de plată ale contribuabililor la nivel național. Diferențiatorul Avansis constă în capabilitatea de a interconecta informațiile din departamente diferite, facilitând astfel fluxurile de lucru comune, comunicarea interdepartamentală precum și extragerea în timp real a informațiilor de sinteză.

Responsabilități:

• Realizează analiza de business a aplicațiilor pe care le are în gestiune prin analizarea cerințelor clienților, respectiv a proceselor de business ale acestora.

• Elaborează specificații funcționale și testează funcționalitățile dezvoltate, potrivit cu cerințele de proiect și/sau cerințele solicitate și agreate în fluxul de business al clientului.

• Include cele mai bune sugestii și/sau cele mai pertinente și frecvente solicitări într-o versiune nouă, optimizată.

• Se implică în elaborarea sau optimizarea ghidurilor de operații uzuale, manualelor aplicațiilor, metodologiilor de instruire.

• Ocazional, realizează deplasări la sediul clienților pentru prezentări sau analiză business.

Cerințe:

• Studii superioare finalizate, preferabil profil IT

• Excelente abilități de comunicare, de elaborare materiale scrise și susținere prezentări

• Gândire analitică, având capacitatea de a rezolva probleme

• Persoană organizată, cu inițiativă și orientată către rezultate

• Orientare către client și abilitatea de adaptare la schimbarea cerințelor acestuia

Beneficii:

• Pachet de bonusuri și beneficii conform performanțelor

• Oportunități deosebite de dezvoltare personală și a carierei in domeniul IT&C

• Abonament privat de sănătate de tip business