Job details

Inspector Resurse Umane

Looking for Premium Talent
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years), Executive (>10 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Suntem o societate cu capital 100% românesc, la numai 3 km de Ploiesti ( Ploiestiori ), cu o experienta de peste 10 ani  in domeniul IT,  care activeaza pe piata internationala, având ca principală activitate procesarea computerelor desktop, stațiilor de lucru, componentelor pentru computer și unele componente pentru laptop.

Daca te incadrezi in criteriile de mai jos, pentru ocuparea functiei de Inspector Resurse Umane,  asteptam CV-ul tau aplicand direct pe acest site .

Descrierea postului:

Asigurarea tuturor activitatilor legate de evidenta personalului din cadrul firmei in conformitate cu politicile firmei si cu legislatia in vigoare.

Descrierea atributiilor postului:

-Verifica valabilitatea actelor prezentate de angajati in vederea inscrierii lor in contractul de munca / registrul de evidenta a salariatilor

-efectueaza modificari la contractele individuale de munca (acte aditionale contracte, decizii, incetari contracte, suspendari contracte etc.) in termenele legale si actualizarea in permanenta a bazei de date conforma modificarilor, pentru evidenta clara a informatiilor legate de personalul angajat;

-gestionează evidenta personalului si de salarizare in cadrul firmei;

-Asigura intocmirea contractelor individuale de munca, precum si arhivarea acestora. -Gestioneaza documentele de evidenta a contractelor de munca.

-Intocmeste salariile angajatilor

-Primeste, verifica si arhiveaza certificatele medicale.

- Verifica prin sondaj condicile de prezenta cu pontaje.

-Tine evidenta concediilor de odihna pentru fiecare departament si verifica pontajele cu cererile de concediu de odihna certificatele medicale si alte referate din cursul lunii.

- La cererea salariatilor si in conformitate cu prevederile legale elibereaza adeverinte

. -Primeste si analizeaza diferite cereri / reclamatii ale salariatilor in domeniul resurselor umane propunand solutii pentru rezolvarea acestora.

-Acorda consultanta conducerii firmei si salariatilor in probleme de gestiune a personalului

Beneficii:

- Contract de muncă pe perioada nedeterminată;

- Salariu motivant, tichete de masa, prime de sarbatori;

- Program de lucru de luni până vineri în tură de zi;

- Posibiliatea unei cariere pe termen lung;

- Oportunități reale de avansare;

- Programe interne de dezvoltare profesională;

- Colectiv tânăr, atmosfera destinsă;

- Zona de recreere.

Prin aplicarea CV-ului pentru acest job sunteti de accord cu prelucrarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului privind protectia persoanelor fizice in ceea ce priveste prelucrarea datelor cu caracter personal. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.