Career level

Middle (2-5 years)

Gross approximate salary / month in euro

100 €

This job is inactive, but you can still send your resume to the company

Candidatul ideal
Inginer Zootehnist cu minim 3 ani experienta
Dispus la deplasare zilnica (sediul societatii este in loc. Cetatea de Balta, jud. Alba)
Capacitate de lucru in echipa
Adaptabil la mediul de lucru
Experienta operare PC

Descrierea jobului
Asigura functionarea procesului de crestere a animalelor in cadrul fermei
Coordoneaza activitatea ingrijitorilor si verifica realizarea sarcinilor acestora
Monitorizeaza starea animalelor observand modul cum arata, cum se grupeaza, simptome
Monitorizeaza rezervele de alimente si apa ale fermei si solicita periodic cantitatile necesare
Realizeaza periodic situatii privind mortalitatea, consumul de furaj, efectivul de animale, etc
Discuta cu medicul veterinar schema de tratament si modificarile acesteia in functie de evolutia animalelor
Calculeaza si solicita necesarul de furaj si alte materiale de lucru.

Cine suntem?
Suntem crescatori de bovine rase de carne Charolaise, Limousine si Angus. Ferma este situata in Cetatea de Balta, jud Alba.