Job details

Inginer/Tehnician service masini unelte cu CNC

Responsive Employer
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Beginner
Number of vacancies
1

Alfa Metal Machinery este cea mai mare companie de vanzari si service pentru masini unelte de inalta precizie din Europa de est. Obiectul principal de activitate al companiei il reprezinta vanzarile si activitatile de service pentru toti clientii din industria de prelucrare a metalului si din industria de produse metalice de masa.

Avem nevoie de oameni pasionati sa faca treaba bine de prima data si de oameni care cauta o cariera si nu un loc de munca. Postul disponibil este cu norma intreaga. Candidatii trebuie sa detina cunostinte in domeniul mecanic/electric si sa detina o etica a muncii.

Aceasta pozitie cere, dar nu impune cunostinte directe despre masinile cu comanda numerica.

RESPONSABILITATI: Instalare, reparare si asigurare mentenanta masini unelte CNC pentru diversi clienti

CANDIDATII TREBUIE SA AIBA URMATOARELE CALITATI:

- Experienta in repararea masinilor unelte si in solutionarea problemelor

- Experienta in asamblarea, testarea si instalarea echipamentelor industriale, inclusiv a motoarelor, pompelor si panourilor de control.
- Aptitudini mecanice; diagnostic / solutionare probleme ale sistemelor hidraulice si pneumatice; interpretarea schitelor mecanice: modificari si imbunatatiri aduse masinilor.

- Aptitudini electrice; diagnostic / solutionare probleme ale sistemelor electrice; interpretarea schitelor electrice: modificari si imbunatatiri aduse masinilor.
- Cunostinte despre Cablarea panourilor de control si alimentare, intelegerea unor teorii de baza AC/DC pentru rezolvarea problemelor la circuitele in serie/in paralel, capacitatea de a citi si repara problemele pe baza diagramelor electrice, efectuare instalatii electrice conform NEC Code
- Experienta in folosirea aparatelor de masura universale, a clestilor pentru masurarea sarcinilor electrice si lipituri.

- Cunostinte tehnice privind PLC si experienta cu controlul automat
- Experienta cu controlul numeric al masinilor unelte.
- Disponibilate la deplasari: locale, nationale si internationale pentru sarcini pe termen scurt si lung, in functie de situatie
- Bune cunostinte de matematica si utilizarea unor programe de calculator comune
- Engleza este obligatorie iar cunoasterea altor limbi straine reprezinta un avantaj
- Permis de conducere categ. B

BENEFICII:

Colaborarea cu Compania Nr. 1 din Europa de est în industria masinilor unelte cu peste 500 instalatii high-tech realizate in Romania, ca referinta

Contract de munca în conformitate cu legislatia în vigoare

Salariu competitiv, în conformitate cu calitatile si competentele candidatului cu potential rapid de crestere, in functie de rezultate.

Oportunitate de dezvoltare a carierei

Munca într-o echipa tânara, dinamica si foarte ambitioasa