Job details

Inginer/tehnician service copiatoare/imprimante

Responsive Employer
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Candidatul ideal

- absolvent scoala profesionala tehnica/studii medii/superioare;
- experienta profesionala de minim 2 ani pe un post similar
- cunostinte IT hardware, software, networking;
- spirit de echipa, dinamic, optimist, cu initiativa, orientat catre client;
- persoana organizata;
- cunostinte operare PC (MS Office);
- permis auto – categoria B.
Prezinta avantaj:
- cunostinte specifice produselor si solutiilor din domeniul echipamentelor de copiere/printare/scanare

Descrierea jobului

Livreaza, instaleaza, configureaza si repara echipamentele de imprimare/scanare la sediul clientilor:
- efectueaza instructaj de utilizare pentru echipamentele instalate ( imprimante, copiatoare, multifunctionale, plottere, fax-uri);
- efectueaza mentenanta echipamentelor hardware si software ale echipamentelor la sediul clientilor;
- asigura service pentru echipamentele de tipul: imprimate, copiatoare, multifunctionale, plottere, calculatoare la sediul clientilor;
- administreaza garantiile pentru produsele clientilor;
- gestioneaza documentele specifice departamentului;
- asigura suport tehnic si consultanta pentru echipa interna de vanzari si pentru clienti;
- livreaza consumabile pentru echipamente la sediul clientilor
Beneficii:
- masina de serviciu, laptop, telefon
- salariu negociat, tichete de masa, abonament clinica privata
- cursuri de specializare

Descrierea companiei

Roxer Grup este o societate pe actiuni, cu o prezenta in piata de peste 25 de ani. Seriozitatea, grija fata de clienti si fata de angajati, ne-au ajutat sa crestem si sa ne dezvoltam in permanenta.
Avem mai multe linii de business (vanzari, inchirieri si service echipamente xerox, inchirieri imobile, restaurant si catering, productie print si casa de editura, spalatorie auto), toate integrate in societate.
Suntem Platinum Partner Xerox Romania - prezent in judetele BH, BN, CJ, MM, SJ, SM, AB- vanzare, service si inchiriere echipamente XEROX.
Pentru mai multe detalii privind activitatea noastra gasiti pe site-urile companiei.

  • Online interview
  • Care este salariul dorit de dvs.?