Job details

Inginer/Tehnician ofertare decontare

Responsive Employer
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Trustul de Cladiri Metropolitane Bucuresti SA este o societate cu capital integral de stat, avand ca obiect de activitate proiectarea si realizarea lucrarilor de constructii civile pe raza Municipiului Bucuresti.

In vederea desfasurarii activitatii specifice de ofertare-decontare in domeniul constructiilor dorim sa angajam o persoana cu experienta care sa se alature echipei noastre.

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare/ studii medii tehnice in domeniul constructii;
  • Cunoasterea programului WINDEV, alte programe de devize constituie un avantaj;
  • Experienta pe un post similar de minim 5 ani;
  • Buna cunoastere a pachetului MsOffice – Word, Excel;
  • Sa detina bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
  • Sa fie resposabil, implicat, deschis la lucruri noi.
  • Dorinta de invatare si perfectionare continua

Responsabilitati:

  • Analizeaza caietul de sarcini  si urmareste statusul licitatiilor in curs ( clarificari, contestatii, anulari);
  • Elaboreaza documetele de calificare/eligibilitate si urmareste oferta pana la momentul adjudecarii sau respingerii;
  • Analizeaza impreuna cu Directia Tehnic-Executie proiectele si caietele de sarcini in vederea elaborarii ofertei tehnico-economice;
  • Intocmeste oferta tehnica/metodologia conform cerintelor din fisa de date si din caietul de sarcini;
  • Raspunde la cererile de clarificari si/sau solicita clarificari din partea Comisiei de evaluare;
  • Incadreaza in norme de deviz si intocmeste oferta financiara in programul de devize Windev;
  • Intocmeste documentele aferente ofertei solicitate prin caietul de sarcini;
  • Obtine oferte de pret de la furnizori sau producatori de materiale si echipamente care sa justifice bugetele de lucrari propuse;
  • Intocmeste  situatiile de lucrari si  devizele de plata;
  • Intocmeste devize pentru NCS si NR pe baza dispozitiilor de santier;
  • Intocmeste baze de date referitoare la preturi;
  • Realizeaza grafice de lucrari - inclusiv Graficul Gant;

Beneficii:

Pachet salarial atractiv negociabil in functie de experienta candidatului;

Activitate intr-un mediu dinamic cu multe oportunitati de dezvoltare profesionala;