Job details

Inginer/tehnician normator

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Responsabilitati:

gestionarea timpilor de productie/produs;
studierea organizarii muncii si a fluxului de munca in departamentul de productie al firmei;
masurarea in productie si inregistrarea timpilor de executie a operatiilor de munca;
normarea productiei in vederea ridicarii acesteia pentru a optimiza cat mai bine timpul de munca al operatorului, in vederea maririi productivitati;
verificarea si imbunatatirea normativelor de munca in functie de schimbarile survenite (schimbare tehnologie, reorganizare).

Cerinte:

Candidatul ideal trebuie sa aiba urmatoarele caracteristici:

studii superioare, profil tehnic sau economic;
experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj;
bune cunostinte si experienta in controlul calitatii;
cunostinte privind metodele calitatii;
excelenta atentie la detalii, abilitati de analiza si sinteza a informatiilor.