Job details

Inginer service, Laborator tehnic aparate medicale

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
* all languages are compulsory
Address
Number of vacancies
1

Descrierea postului, cerinte minime

Ca inginer service, va derulați activitatea în laboratorul tehnic din sediul companiei sau deservind clienții alocați, prin activități ce presupun: instalarea , depanarea, validarea parametrilor/ funcționarii, întreținerea și repararea echipamentelor si accesoriilor defecte.

Veți gestiona sesizările si tichetele de service astfel încât sa fie în deplina concordanta cu misiunea service-ului, creșterea imaginii companiei și satisfacția clienților.

Asigurarea suportului către celelalte departamente precum vânzări, logistica, contabilitate,.

Se vor asigura training-uri de specialitate (atât intern cat și extern, la producători) pentru dobândirea de informații și cunoștințe necesare desfășurării activității de service asupra echipamentelor, în condiții de maxim profesionalism.

Cerinte minime profesionale:

Utilizarea multimetrelor - masurare consum curent si tensiuni joase

Indemanare in lipirea diverselor componente plastic/ composit/ metal prin aplicarea de adezivi (mono/ bi-component)

Atentie la detalii de finete in repararea si  fixarea pieselor si a subansamblelor

Cunoasterea limbii engleze este obligatorie - nivel conversational (scris si vorbit) mediu-avansat

Noul nostru coleg va avea capacitate de acumulare a cunoștințelor si instruire in domeniul tehnic utilizând principii de fizica, optica,  electrotehnica, electromecanica și dinamica fluidelor. O persoana pro-activă și cu spirit de inițiativă, organizată și comunicativă care știe să se facă plăcută în relațiile de serviciu cu colegii și clienții.

Căutăm ingineri pro-activi care să fie implicati in dezvoltarea și menținerea unor relații interpersonale puternice cu reprezentanții clienților, asigurarea satisfacției clienților și menținerea tuturor modelelor de echipamente specifice industriei de frumusețe pe care compania le pune în piață.

Beneficii:

Fără a ne rezuma doar la acestea, menționăm ca beneficii oferite:  telefon, laptop, bonus in functie de performanta și un mediu de lucru deosebit.

  • Online interview
  • De ce doriti sa aplicati la acest job?