Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Inginer proiectant / Modelator BIM

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium , French - Medium
Number of vacancies
1

Candidatul ideal

Candidatul ideal este aceea persoana pasionata, proactiva, cu bune capacitati de organizare, care apreciaza diversitatea: de proiecte, de sectoare de activitate, de clienti.
Totodata este o persoana ce doreste sa lucreze intr-un birou de proiectare.

Aspiratia pentru o colaborare pe termen lung si dorinta de a valorifica experienta dobandita este necesara.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate ;
  • Experienta in birou de proiectare (minim 2 ani) ;
  • Calitati de comunicare si integrare ;
  • Bune aptitudini de analiza si propunere ;
  • Bune cunostinte de desen tehnic industrial ;
  • Buna cunoastere a softurilor de proiectare, va folosi softul REVIT
  • Cunoasterea limbii engleze este obligatorie, limba franceza reprezinta un avantaj;
  • Rigurozitate, initiativa, simt al raspunderii ;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Proiectarea 2D si 3D a unor cladiri industriale (statii de tratare a apei);
  • Realizarea dosarului de fabricatie: dimensionarea pieselor, intocmirea planurilor de ansamblu si subansambluri, realizarea nomenclatoarelor de repere ;
  • Analizarea propunerii tehnice si a caietelor de sarcini ;
  • Propunerea si alegerea solutiilor tehnice optime in concordanta cu caietul de sarcini si cerintele de calitate, respectand timpii de executie si termenele limita ;
  • Raportarea cu privire la avansarea lucrarilor : ce ramane de facut in raport cu obiectivele ;
  • Realizarea controlulului (3D si 2D) ;
  • Asigurarea interfetei cu departamentele Proiectare, Tehnologie, Logistica in cazul sesizarilor ;