Job details

Inginer proiectant

Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
Address
Number of vacancies
1

Candidatul ideal

Absolvent de studii tehnice - Facultatea de instalatii in curs sau finalizat- prezinta un avantaj
- Cunostiinte - nivel avansat MS Office / ACAD / SolidWorks
- Abilitati de planificare si organizare
- Experienta in proiectare de preferat  SolidWorks
- Spirit de echipa
- Abilitati de comunicare, flexibilitate

-  Experienta chewing metal - prezinta un avantaj

Descrierea jobului

- pregatirea documentatiei tehnice de proiect;
- gestionarea urmarirea derularii proiectelor;
- pregatirea instructiunilor de utilizare si intretinere a instalatiilor/echipamentelor proiecate

- realizeaza proiecte ,de mobilier comercial rece/ cald, rafturi metalice  , schite pentru diverse proiecte propuse de client.

- raspunde de punerea corecta in opera a proiectelor de formatiile de lucru din cadrul sectorului de productie pentru piesele proiectate.

- raspunde de utilizarea eficienta si in scopul productiei a bazei materiale primite

- raspunde de utilizarea eficienta a fondului de timp

- indrume activitatea din cadrul sectiei de productie in functie de proiectele realizate

- studiaza si constata, impreuna cu serviciile specializate, cauzele rebuturilor si pierderilor de materii prime si materiale si sa ia masuri pentru inlaturarea lor si recuperarea pierderilor

Totalitatea responsabilitatilor sunt descrise amanuntit, in mod limitativ, in fisa postului anexa la CIM.