Job details

INGINER PREGATIREA PRODUCTIEI

Looking for Premium Talent
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
* all languages are compulsory
Address
Hiring candidates willing to relocate
Yes
Number of vacancies
1

Responsabilitatile postului:

Preluarea, verificarea, completarea, corectarea sau modificarea fisierelor proiectelor tehnice de executie;

Creează Lista de materiale (LM) și circuitul în sistemul Infor-LN (Routing), pe baza schemei de producție

Realizarea schitelor tehnice de executie  pe baza fisierelor de proiect;

Pregatirea fisierelor de prelucrare CNC cu incadrarea optimizata a part-urilor de executat pe formatele disponibile pentru materialul de debitat/prelucrat;

Realizarea de proiecte 3D pe baza temelor de proiectare primite pentru fabricarea de piese, subansamble, SDV-uri, pe baza specificatiilor de proiectare primite;

Acordarea suportului tehnic compartimentelor productive in vederea asimilarii rapide si conforme pe fluxul de fabricatie a documentatiei tehnice de executie realizate;

Participarea la proiecte de testare materiale sau regimuri de prelucrare, devoltare de SDV-uri pentru productia de serie, verificarea unor solutii tehnice sau implementarea unor tehnologii noi de fabricatie;

Cerinte

Studii superioare tehnice;

Bune cunostinte de desen tehnic;

Bune cunostinte de operare a unui program de proiectare CAD 2D/3D (cunoasterea programului SolidWorks reprezinta un avantaj);

Cunostinte de utilizare a suitei de aplicatii MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint);

Bune cunostinte de limba engleza;

Capacitate de calcul numeric, gandire analitica;

Capacitatea de a procesa si asimila cu usurinta informatii, metode si proceduri de operare in domeniul de activitate;