Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Inginer mentenanta

Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
* all languages are compulsory
Address
Hiring candidates willing to relocate
Yes
Monthly net salary
700 - 1000 €
Number of vacancies
2

Angajator - un grup international de companii care activeaza in domeniul Facility Management, cu un portofoliu actual de peste 20 galerii comerciale in Romania. Grupul se afla in plina faza de expansiune in Romania si isi mareste echipa tehnico - operationala cu cateva pozitii de Ingineri mentenanta, care vor detine totodata rolul de reprezentare a companiei in calitate de Facility Managers pentru galeriile comerciale administrate in Bucuresti si zona de Sud Est.

RESPONSABILITATI SI SARCINI:• Planificarea si executia, conform limitelor de competenta alocate, a activitatii de mentenanta si a celei logistico - administrative din galeriile comerciale alocate • Coordonarea activitatii de paza si curatenie• Asigura buna functionare a echipamentelor si instalatiilor de alimentare cu apa, energie, gaz, HVAC a galeriilor comerciale alocate• Mentine legatura cu furnizorii de servicii si materiale, cu clientii, proprietarul galeriilor, Primaria si celelalte organe locale privitor la derularea / controlul functionarii galeriilor comerciale alocate• Citeste lunar contoarele de apa, energie si gaze naturale• Pastreaza in permanenta o relatie buna cu chiriasii si raporteaza eventualele nemultumiri• Organizeaza licitatii pentru a gasi cea mai buna oferta• Intocmeste referate de necesitate si deconteaza sumele solicitate• Pregateste rapoarte lunare de activitate• Pregateste bugete anuale pentru cheltuieli operationale (opex) si cheltuieli de capital (capex)• Pregateste rapoarte de cheltuieli• Orice alta sarcina asignata de catre superiorul direct din HQ din Bucuresti.

Atributii specifice:
- Asigura executia in parametri de eficienta operationala si continuitate a serviciilor de mentenanta, curatenie si paza din galeriile comerciale aflate in aria de responsabilitate;
-Urmareste respectarea graficelor de revizii periodice, executand sau controland, dupa caz, executarea acestor lucrari la timp, in conditii optime de calitate;
- Urmareste si asigura functionarea la parametri corespunzatori, sigura si economica a tuturor echipamentelor si instalatiilor din centrul comercial;
- Ia cunostinta de toate defectiunile aparute si organizeaza activitatea de remediere a acestora;
- Urmareste respectarea prevederilor legate de Regulamentul de Ordine Interioara al Centrului Comercial, precum si cele specifice securitatii muncii si situatiilor de urgenta.

Cerinte obligatorii specifice:
- Studii superioare de profil tehnic ( de preferat inginer instalatii) - absolvent cu licenta;
- Cunostinte tehnice de nivel avansat asupra sistemelor mecanice, electrice, instalatii HVAC specifice functionalitatii unor galerii comerciale / parcuri industriale;
- Experienta profesionala anterioara relevanta de minimum 2 ani ca inginer de instalatii sau electromecanic;
- Utilizator avansat al aplicatiilor din suita MS - Office, limba engleza nivel mediu (utilizator independent);
- Abilitati de conducere a unei echipe;
- Abilitati de analiza, identificare si rezolvarea problemelor;
- Abilitati de planificare, organizare si stabilire prioritati, precum si de gestionare a unor sarcini multiple si diverse, cu caracter de multe ori urgent sau neasteptat;
- Abilitati de comunicare, prezentare, negociere;
- Persoana deschisa, echilibrata, tenace, dornica de afirmare si dezvoltare.

Remuneratia - pachet salarial stimulativ, intr-o cultura organizationala bazata pe performanta, specifica mediului corporatist multinational. Pachetul consta dintr-o componenta fixa - salariul brut (net) lunar si doua componente variabile - bonus de performanta ( anual) si indexarea anuala a salariului brut.

Angajarea este pe baza de contract individual de munca, durata nedeterminata.

Dezvoltarea profesionala - spirala de cariera cu evolutie ascendenta pe termen mediu / lung, existand mai multe directii de dezvoltare si regiuni de interes la nivel national.