Job details

Inginer constructii civile

Looking for Premium Talent
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
* all languages are compulsory
Address
Monthly net salary
800 - 900 €
Number of vacancies
1

Cautam coleg de echipa foarte bine organizat, fire optimista si activa, pentru postul de Inginer constructii civile.

Activitatea se desfasoara in Bucuresti/Ilfov si este contract de munca full-time.

Va rugam sa NU aplicati daca doriti un job part-time sau sa lucrati de la distanta!

Cerinte:

- studii superioare de specialitate in domeniul tehnic (constructii/instalatii/proiectare)

- aptitudini: cunostinte de operare calculator (MS Office), gandire analitica,  abilitati de comunicare si relationare, fluent in limba engleza, aptitudini organizatorice si de planificare, respectarea instructiunilor verbale si scrise, spirit de initiativa si orientare spre rezultate, capacitate de a lua decizii, perseverenta, corectitudine, impartialitate, atentie la detalii, atitudine proactiva, capacitate de intelegere si analiza a proiectelor tehnice de constructii si instalatii, cunostinte temeinice in domeniul tehnic, permis de conducere categoria B.

 Sarcini si responsabilitati:

  • Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii, si respectarii termenelor de executie;
  • Participa la organizarea si coordonarea lucrarilor pe santier, in colaborare cu firmele de constructii angajate
  • Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate
  • Verifica situatiile de lucrari prezentate de antreprenori/furnizori pentru lucrarile/partile de lucrari executate, sub aspect cantitativ si calitativ
  • Raporteaza rezultatul verificarii Directorului societaii in vederea confirmarii aprobarii/ respingerii respectivelor situatii de lucrari;
  • Studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie;
  • Intocmeste cartea tehnica a  constructiei;
  • Intocmeste si/sau verifica atasamente, dispozitii de santier, rapoarte de lucru, situatii de lucrari suplimentare, oferte, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic;
  • Urmareste ca aprovizionarea cu materiale comandate sa se faca la timp si verifica existenta documentelor de calitate;
  • Isi insuseste si urmareste aplicarea legislatiei, procedurilor si instructiunilor tehnice de lucru;
  • Analizeaza reclamatiile primite de la clienti cu privire la operatiuni de ordin tehnic si organizeaza/planifica interventia in vederea remedierii deficientelor semnalate;
  • Aduce la cunostinta sefului ierarhic orice neregularitate sau eveniment atipic ce intervine in desfasurarea activitatii, in momentul semnalarii acesteia/acestuia.
  • Colaboreaza cu celelalte departamente ale companiei in vederea asigurarii desfasurarii in bune conditii a activitatii si indeplinirii obiectivelor propuse de management/actionariat.
  • Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele companiei.
  • Pastreaza confidentialitatii informatiilor si a documentelor companiei;·
  • Utilizeaza resursele existente exclusiv in interesul firmei;·
  • Respecta prevederile normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau.

Oferim:

- salariu netEuro/luna, in functie de experienta candidatutului si etapa de dezvoltare a proiectului;

- bonusuri anuale;

- telefon mobil si laptop de serviciu;

- mediu de lucru placut si dinamic, cu posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.

  • Online interview
  • Ce asteptari aveti de la acest job?
  • Cum arata angajatorul ideal pentru dvs?