Job details

Inginer calitate Multimedia

Looking for Premium Talent
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Partially remote job (working time will be divided between remote and company's headquarters)
Spoken languages
French - Medium , English - Advanced
Address
Number of vacancies
2

Cerinte

  • Studii superioare tehnice - Inginerie electrica/electronica/multimedia
  • Cunostinte / experienta minim 1an calitate sisteme electrice/electronice/multimedia
  • Cunostinte tehnice auto
  • Cunoștințe de bază despre calitatea auto
  • Bazele electronicii, electrotehnicii, multimedia și ADAS (asistență la conducere)
  • Instrumente de planificare Produs/Proces FMEA Siguranță operațională - standard ISPlan de monitorizare ISHIKAWA (Rezolvarea problemelor), 8D (tratarea neconformităților) management de proiect
  • Cunostinte limba engleza, limba franceza constituie un plus
  • Bune aptitudini de comunicare

Descrierea jobului

  • Gestioneaza sau coordoneaza crearea Planului de calitate din domeniul sau de aplicare
  • Verifica daca obiectivele de calitate sunt implementate
  • Gestioneaza tabloul de bord pentru indicatorii de calitate
  • Evalueaza si verifica respectarea planului de implementare
  • Planifica si realizeaza auditurile; se asigura ca sunt implementate actiunile pentru ameliorarea calitatii
  • Efectueaza activitati legate de asigurarea calitatii proceselor din sfera sa de aplicare
  • Asigura examinarea rapida si construirea cunostintelor problemelor observate in timpul poductiei in masa
  • Participa la intalnirile din domeniul sau de aplicare (Management, Tehnic, Comitetul Calitatii etc.)
  • Sugereaza modificari in standardele de asigurare a calitatii

  • Online interview
  • Aveti cunostinte ISO 26262?
  • Ce asteptari salariale aveti de la un nou job?
  • Ce va doriti sa gasiti la un nou job?
  • Cat sunteti dispus sa ramaneti la un nou job si care este motivatia principala pentru care doriti sa schimbati?
  • Care sunt asteptarile salariale de la un astfel de job?