Job details

Inginer calitate - metrologie

Looking for Premium Talent
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

InWorkS angajează Inginer calitate - metrologie pentru o companie din Prejmer care se ocupă cu producția de piese prin prelucrări mecanice.

Cerințe:

  • Absolvent studii superioare tehnice;
  • Cunoștințe de utilizare mașini de măsurat 2D si 3D;
  • Minim 2 ani experiență pe o poziție similară într-o poziție similară;
  • Cunoștințe metrologie – utilizare și reglare instrumente de măsură și monitorizare și gestiunea acestora;
  • Abilități avansate de înțelegere a desenelor tehnice;
  • Cunoștințe PPAP, FMEA, Plan de Control, 5S;
  • Abilități dezvoltate de lucru în echipă, comunicare, și rezistență la lucru sub presiune;
  • Reprezintă avantaj curs auditor intern conform ISsi/sau IATF 16949:2016.

Responsabilități:

  • Este responsabil de crearea tuturor documentațiilor necesare proceselor și a documentelor aferente pentru departamentul de calitate: plane de control, calibrări, R&R, matrici de polivalență, ordine de aprovizionare pentru departamentul de calitate și alte cereri de servicii relevante pentru acesta;
  • Întocmirea rapoartelor de metrologie și a rapoartelor specifice pentru piese și prototipuri;
  • Interpretarea programelor 3D;
  • Programarea mașinilor tridimensionale;
  • Instruirea angajaților din producție pe probleme de calitate, de metrologie si cu privire la utilizarea echipamentelor de control utilizate in procesele de producție;
  • Administrarea documentației privind calibrările, de determinarea nevoilor de calibrare a mașinilor precum și de urmărirea stadiului proceselor de calibrare și a rezultatelor acestora;
  • Analiza R&R (repetabilitate și reproductibilitate);
  • Este implicat în dezvoltarea planului de control;

Beneficii:

  • Tichete de masă în valoare de 18 lei/zi lucrată;
  • Transport asigurat din Brașov, Lunca Câlnicului, Prejmer;
  • Abonament medical privat;
  • Prime de Paște și Crăciun;
  • Zile suplimentare de concediu în funcție de îndeplinirea anumitor criterii.

    Vom examina toți candidații și vom selecta persoanele a căror calificare pare să răspundă nevoilor noastre. Vom analiza cu atenție cererea dvs. în timpul screening-ului inițial și vă vom contacta dacă sunteți selectat să continuați procesul de recrutare.