Job details

Inginer Calitate

Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
* all languages are compulsory
Number of vacancies
1

Adecco Permanent Placement , lider national recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie producătoare de cablaje auto, cabluri pentru panouri fotovoltaice și senzori industriali, un Responsabil Recrutare, in Targu Mures.

Studii: Superioare – domeniul Psihologie reprezinta avanta
Limbi straine: Engleza- nivel conversational avansat;
Minimum 1 an experienta in recrutare si o buna cunoastere a a pietei locale a muncii, cunostinte bune de operare PC ( Word, Excel, PPT )

Competente:

  • Abilitati dezvoltate de comunicare;
  • Planificare si organizare, incadrare in termene;
  • Orientare spre client, rezultate si calitate;
  • Atentie la detalii,  munca in echipa, proactivitate;
  • Capacitate de evaluare, analiza si observatie comportamentala;

Responsabilitati:

  • Raspunde de procesul de recrutare si selectie a personalului conform strategiei de personal si procedurii interne de lucru:
  1. Discutarea profilului de recrutat si stabilirea competentelor cheie cu clientul intern;
  2. Conceperea si postarea anunturilor de recrutare interne sau externe;
  3. Sustinerea interviurilor cu candidatii, evaluarea acestora, ofertare;
  4. Reprezentarea companiei la evenimente legate de recrutare;
  5. Realizarea Exit Interview-urilor;
  6. Intocmirea rapoartelor aferente procesului de care raspunde, unde este cazul.
  • Planifica, organizeaza si prioritizeaza activitatile proprii in functie de termenele de predare;
  • Identifica si analizeaza canalele potrivite pentru recrutare;
  • Cauta activ candidatii potriviti prin diverse mijloace si canale ( portaluri de cariere, social media, recomandari, cautari directe, baze de date online si alte instrumente);
  • Realizeaza screeningul candidatilor, respectiv interviuri telefonice in vederea recomandarii candidatilor potriviti pentru urmatoarea etapa in procesul de recrutare;
  • Dezvolta baza de date a candidatilor.

Beneficii:

  • Transport gratuit;
  • tichete de masă;
  • bonus anual de performanță;
  • tichete cadou de sarbatori;
  • bonus de fidelitate;
  • al 13-lea salariu;
  • card de sanatate;
  • abonament la sala de sport;
  • posibilități de dezvoltare profesionala.