Job details

HR Reporting Specialist

Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Misiunea noastra, in A&D Pharma - Group, este de a aduce sanatatea mai aproape de oameni si de a le fi alaturi permanent prin servicii de cea mai buna calitate. Iar noi, echipa de HR, suntem aici sa investim efort, emotii, resurse pentru a ajuta la indeplinirea misiunii asumate.

In prezent, suntem in cautarea unui coleg ce va ocupa cu entuziasm si iscusinta pozitia de HR Reporting Specialist in cadrul departamentului Compensatii & Beneficii.

Responsabilitati principale:

  • Dezvolta si executa rapoarte cu privire la indicatorii cheie de performanta ai departamentului resurse umane.
  • Intocmeste rapoarte, analize lunare, trimestriale, anuale privind cheltuielile salariale, numarul de salariati si numarul de ore lucrate.
  • Participa la construirea bugetului si forecastului de cheltuieli cu angajatii.
  • Construieste si executa rapoarte si analize lunare, trimestriale, anuale cu referire la executia bugetului de salarii.
  • Acorda suport in dezvoltarea si optimizarea sistemul HRMS in raport cu cerintele de activitate ale companiei.
  • Acorda suport echipei HR cu privire la realizarea rapoartelor specifice departamentului.
  • Participa la implementarea proiectelor de optimizare a proceselor de lucru in departamentul resurse umane.

Profilul candidatului ideal:

  • Educatie: absolvent studii superioare
  • Minimum 2 ani experienta pe un post similar
  • Limba engleza – nivel mediu
  • Cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word, Power Point)
  • Cunostinte generale privind procesele specifice de HR
  • Usurinta in analiza si lucrul cu rapoarte complexe
  • Capacitate de analiza, sinteza, evaluare si corelare a datelor si a informatiilor
  • Abilitati de prioritizare si atentie la detalii
  • Abilitati de comunicare si relationare.

Beneficii:

  • Mediu de lucru intr-o retea de retail farmaceutica cu acoperire nationala, in care punem pret pe cooperare si colaborarea dintre colegi;
  • Pachet de servicii medicale la unul din cei mai mari furnizori de servicii medicale;
  • Reduceri substantiale la branduri din portofoliul de produse proprii si exclusive;
  • Oferte speciale de la partenerii companiei;
  • Zile de concediu suplimentare in functie de vechime;
  • Invatare continua - platforma de e-learning si acces gratuit la Bookster

Despre A&D Pharma – Group:

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, subsidiara a Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distribuție și retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distribuţie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu şi . Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!