Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

GUVERNANTA HOTEL

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Monthly net salary
615 - 1000 €
Number of vacancies
9

Ești entuziast, proactiv și plin de energie ?

Haide in echipa noastră !

Locatia este in EFORIE NORD.

AQVATONIC BALNEO SPA & Hotel - Steaua de Mare, deschis permanent, își mărește echipa și angajează personal din toată țara (posibilitate cazare si masă la locație în cadrul hotelului la standarde de 4****) pentru postul de GUVERNANTĂ.

GUVERNANTĂ

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:

Guvernanta este responsabila cu asigurarea unei supervizari indeaproape a activitatii tuturor cameristelor din hotel, pentru a asigura servicii de cazare de cea mai inalta calitate.

ATRIBUTII:

  • Organizeaza si coordoneaza programul zilnic de curatenie din hotel;
  • Verifica atent camerele pentru a respecta normele de curatenie ale hotelului;
  • Verifica atent spatiile publice si respecta standardele de curatenie;
  • Este resposabila cu gestionarea produselor necesare pentru asigurarea standardelor de curatenie in hotel
  • Intocmeste si finalizeaza necesarul de materiale de aprovizionat;
  • Raspunde promt la solicitarile clientilor si conducerii hotelului;
  • Motiveaza personalul din subordine;
  • Se angajeaza sa respescte toate procedurile de lucru corespunzatoare functiei sale, proceduri definite de directorul hotelului;

 CERINTELE POSTULUI:

  • Formare profesionala – Studii medii / universitare (constituie un avantaj)
  • Experienta – Minim 1 an experienta pe o pozitie similara sau minim 2 ani experienta in activitatea de camerista;

 CAPACITATE PROFESIONALA:

  • Detine diploma de calificare (constituie avantaj)
  • Nivel mediu de cunoastere a limbii engleze;
  • Cunoasterea unei alte limbi de circulatie international (constituie avantaj)
  • Bune abilitati de comunicare.

 CALITATI PERSONALE:

  • Prezenta fizica placuta, aspect fizic ingrijit;
  • Responsabilitate pentru munca prestata;
  • Politicoasa, amabila, atenta la detalii, receptiva la cerintele clientilor;
  • Operativa in rezolvarea sarcinilor transmise de departamentul de receptie si conducerea hotelului;
  • Inclinatie pentru lucrul cu clientii, spirit de echipa;
  • Memorie vizuala dezvoltata;
  • Seriozitate, oonestitate,flexibilitate, punctualitate

BENEFICII :

- Salariu motivant
- Bonusuri in funcție de performanțe,
- Prime in sezon
- Contract de munca pe termen nelimitat
- Posibilitate avansare
- Posibilitate cazare si masă

Jobul incepe imediat. Toate posturile scoase la concurs sunt pentru posturi permanente, cu contract de munca pe minim 12 luni si cu salarii nete + tips / bonificatii / transport sau cazare + masă.

Te asteptam sa ne cunoastem !

AQVATONIC BALNEO SPA & Hotel Steaua de Mare

Eforie Nord - Constanta

  • Online interview
  • Va rugam sa mentionati asteptarile dvs salariale pentru postul la care aplicati. Suma indicata nu va deveni publica, este destinata gestionarii eficiente a aplicatiilor primite. De asemenea, suma poate contine o marja de negociere, nu mai mare de 10%. (GUVERNANTA)