Job details

Gestionar

Looking for Premium Talent
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Number of vacancies
1

EXIMOD PNEUMATIC EXPERT este de 25 ani de ani furnizorul nr. 1 in Romania de scule pneumatice profesionale si industriale, reprezentant al celor mai importante branduri din domeniu.

Daca esti o persoana serioasa, corecta, organizata si bifezi cerintele de mai jos, trimite-ne CV-ul tau!

Responsabilitati:

  • Asigura gestiunea fizica si scriptica a stocului de marfa
  • Realizeaza operatiunile de introducere/manipulare/scoatere a marfii  in/din depozit
  • Verifica documentele de insotire ale marfii si le preda departamentului financiar-contabil
  • Verifica produsele aprovizionate si constata eventualele neconformitati
  • Intocmeste notele de intrare-receptie
  • Primeste marfa sosita pentru reparatii si marfa noua returnata
  • Intocmeste la sfarsitul fiecarei luni inventarul tuturor marfurilor preluate in gestiune
  • Primeste corespondenta sosita prin curierat sau posta si o preda persoanelor vizate;
  • Intocmeste avizele de insotire pentru marfurile predate agentilor de vanzari
  • Preda marfa agentilor de vanzari si primeste marfa nevanduta spre a fi reintrodusa in depozit
  • Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic, diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie.
  • Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii.
  • Intocmeste AWB-uri
  • Asigura mentinerea produselor aflate in gestiune intr-o ordine bine definita.
  • Inregistreaza produsele sosite in service, iar atunci cand este cazul intocmeste procese verbale de predare-primire in service, a caror evidenta o tine.

    Cerinte specifice:
  • Studii medii/superioare
  • Experienta de minim 5 ani in gestiune
  • Experienta in utilizarea unor programe de gestiune reprezinta un avantaj
  • Cunostinte operare calculator (Microsoft Office, Excel)
  • Cunoasterea documentelor specifice
  • Fara antecedente penale
  • Comportament etic, integru
  • Rezistenta la efort fizic si stres
  • Capacitate de organizare a activitatii
  • Usurinta in manipularea si ordonarea marfii
  • Atitudine pozitiva in relatiile de munca

Beneficii oferite:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Abonament la clinica privata
  • Program de instruire
  • Stabilitate pe termen lung

Te asteptam alaturi de noi!

  • Online interview
  • Locul de munca este pe Sos. Chitilei nr., sector, Bucuresti. Va convine locatia?
  • Ce asteptari salariale aveti pentru acest post?