Job details

RESPONSABIL GESTIONAR INTRARI

Looking for Premium Talent
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

CERINȚE:
- experiență în domeniu (minim 2 ani)
- cunoștințe de contabilitate primară
- cunoștințe de operare PC și prelucrare a datelor pe calculator ; utilizare program Nexus constituie un avantaj
- abilități de comunicare - relaționare
- capacitate organizatorica, spirit de analiza si sinteza, tact si diplomatie în relatiile cu alte persoane, integritate si corectitudine, discretie si pastrarea confidentialitatii unor informatii.

RESPONSABILITATI:
- identifică marfa primită și face recepția cantitativă și calitativă
- verifică corectitudinea documentelor de transport
- înregistrează intrările de marfă în gestiune pe baza documentelor de însoțire
- atribuie coduri și eticheteză marfa primită
- verifică existența etichetelor de produs și corectitudinea lor
- impune respectarea cerințelor caracteristice regimului mărfii de retur (48 de ore), însoțite de aviz, respectiv process verbal cu marcarea vizibilă a defectului
- înregistrează consumurile de materii prime
- stabilește prețul de vânzare cu acordul sefului serviciului aprovizionare/desfacere.
- răspunde de integritatea gestiunii și de păstrarea bunurilor în condiții de securitate și ordine.

BENEFICII:

  • Salariu se negociaza infunctie de experienta;
  • Laptop si telefon de serviciu;
  • Transport asigurat;
  • 30% discount la produsele Sophia.

DESCRIEREA COMPANIEI:
Sophia - firma de perdele si draperii - s-a dezvoltat în domeniul decorațiunilor
interioare de-a lungul a 16 ani de experiență, ajungând la un număr de 26 magazine în România.
Sophia participa anual la targurile nationale si internationale dedicate designului de interior: BIFE,
Romhotel, Spring Fair International (Birmingham), Maison et Objet(Paris), Salone Internationale del
Mobile(Milano).

  • Online interview
  • Care este experienta dumneavoastra pentru pozitia deschisa?
  • Care sunt asteptarile dumneavoastra salariale ?