Job details

FUNCTIONAR ECONOMIC

Responsive Employer
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Number of vacancies
1

CANDIDATUL IDEAL:

  • Orientare şi deschidere către client;
  • Studii medii -studiile medii economice reprezinta un avantaj
  • Cunostinte operare calculator- cunoasterea programului de contabilitate Navision constituie un avantaj
  • Cunostinte intocmire documente contabile primare;
  • Cunostinte de utilizare casa de marcat, POS
  • Capacitate de adaptare si comunicare;
  • Responsabilitate şi seriozitate;
  • Atentie la detalii.

Descrierea jobului:

  • Operatiuni de incasari si plati in numerar
  • Emite acte de casa si facturi de vanzare din sistemul RP Navision
  • Tine evidenta zilnica a platilor si a incasarilor cu numerar prin intocmirea registrului de casa, conform documentelor justificative
  • Introducerea platilor, viramentelor si a incasarilor in sistemul Navision
  • Confrunta totalul sumelor platite/incasate cu cele din jurnalul de casa
  • Intocmeste monetarul cu numerarul ramas in urma platilor/incasarilor la sfarsitul zilei operative de lucru
  • Asigură existenţa plafonului de casă în conformitate cu legislaţia în vigoare.
  • Intocmeste ordine de deplasare
  • Ţine evidenţa avansurilor spre decontare ridicate de la casieria unitatii şi urmăreşte decontarea acestora
  • Corespondeaza cu banca- depunere/retragere de numerar, intocmeste borderouri CEC/BO
  • Transmite zilnic Departamentului Financiar Contabil un exemplar din registrul de casa insotit de documentele justificative
  • Tine registrul de numere
  • Intocmeste lunar necesarul de papetarie, produse de igiena si produse de protocol
  • Arhiveaza documente (facturi, chitante, bonuri fiscale, etc), colecteaza toate documentele primite si emise si le preda Departamentului Financiar Contabil

Beneficii:

  • Posibilitatea de invatare continua si dezvoltare profesionala;
  • Decontare transport- metrou, RATB.
  • Asigurare medicala, asigurare de viata, tichete de masa
  • Program de lucru 8 ore in intervalul orar 9-17:30
  • Salariu motivant plus bonusuri