Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Farmacist

Responsive Employer
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
Romanian - Medium
Address
Number of vacancies
1

Cu o vechime de 20 de ani in activitate, farmaciile Star Farm ocupa un loc important in piata farmaceutica din Iasi si cauta candidati atat pentru ocuparea postului de farmacist cat si pentru ocuparea postului de manager lant farmacii.

DESCRIEREA JOBULUI
Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii.
Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse.
Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala /OTC-uri.
Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice.

CANDIDATUL IDEAL:
Absolvent studii superioare : Facultatea de farmacie.
Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, vizat pe anul 2017.
Cunostinte de Microsoft Office.
Abilitati de comunicare si relationare.
Respectarea eticii si deontologiei profesionale.

De ce sa faci parte din echipa Star Farm?
• suntem un brand serios si asta ne recomanda a fi un partener pe termen lung.
• oferim un pachet salarial motivant.
• cream un mediu armonios in care pregatirea profesionala se afirma.
• te vei perfectiona continuu in meseria ta.
• Programe de training si instruire.