Job details

Expert Contabil

Looking for Premium Talent
Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Lantul de Carmangerii Meat Concept Store cauta pentru a angaja full-time un Expert Contabil. Candidatul trebuie sa aiba o experienta de minim 2-3 ani, iar activarea anterioara in domeniul HORECA, in special in zona de productie, reprezinta un plus. De asemenea, expertul contabil trebuie sa fie licentiat in studii economice.  Expertul contabil va avea rolul de a coordona, verifica si supraveghea  documentele financiar-contabile, de a le interpreta si de a face analiza financiara. De asemenea, acesta trebuie sa fie la curent cu legile in vigoare care pot avea o influenta asupra afacerii, sa comunice si sa semnaleze proactiv directorului/managerului/echipelor  orice nereguli/hibe/oportunitati de imbunatatire a proceselor identifica. Pe langa cele mai sus mentionate, candidatul trebuie sa aiba si cunostinte de MS Office Suite, cu precadere Excel. Candidatul trebuie sa dea dovada de seriozitate si adaptabilitate, sa aiba o atitudine pozitita (can do attitude), viteza de reactie si de a comunica clar punctele de vedere. Cunoasterea programului de gestiune Nexus si a limbii engleze reprezinta un plus, insa nu este un criteriu eliminatoriu.

Principalele responsabilitati ale unui expert contabil sunt urmatoarele:
•    sa inregistreze ȋn contabilitate documentele financiar-contabil
•    sa aiba abilitatea de a analiza si interpreta dpdv financiar datele companiei si de a face recomandari bazate pe acestea
•    sa ȋntocmeasca si sa depuna declaratii fiscale, balanta si bilant, respectand termenele limita (deadline-uri)
•    sa intocmeasca diverse rapoarte ad-hoc, atunci cand acestea ii vor fi cerute
•    sa ceara lunar, din timp, toate actele de care are nevoie pentru a intocmi corect si la timp toate activitatile contabile
•    sa fie la curent cu legislatia in vigoare, sa o inteleaga si sa o aplice corect
•    sa verifice inregistrari contabile si operatiuni financiar-contabile
•    sa intocmeasca si sa urmareasca operatiunile si inregistrarile financiar-contabile pe centre de cost
•    sa respecte dispozitiile legale privind pastrarea secretului de serviciu referitoare la date, documente sau informatii care nu sunt destinate publicitatii
•    sa manifeste disponibilitate catre dialog, receptivitate, calm, tact in relatiile de serviciu
•    sa raspunda la toate solicitarile venite din partea conducerii pentru indeplinirea unor sarcini conforme fisei postului
•    sa execute alte activitati in legatura cu indeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept.
Ce oferim:
•    un pachet salarial motivant
•    posibilitatea de a lucra intr-un mediu placut, de a se integra intr-o echipa tanara si intr-o companie orientata spre angajat
•    posibilitatea de a se dezvolta si a creste in interiorul companiei

Carmangeriile Meat Concept Store constituie o afacere de familie care a luat nastere in anul, din dorinta de a oferi comunitatii iesene un loc unde sa gaseasca mereu produse din carne (si nu numai) fresh, care sa respecte acelasi nivel de calitate. Inca de la inceput, dorinta noastra a fost de a oferi celor care ne trec pragul o experienta completa: locatii cu design deosebit, varietate de produse din carne fresh (atat cele traditionale: mici, carnati, coaste, etc, cat si carne premium: vita wagyu/argentina/Uruguay, ect), produse din carne preparate de noi, chiar in fata clientului, un personal profi si bine instruit, mereu pregatit sa faca sugestii clientilor referitor la cosul acestora de cumparaturi, varietate de produse complementare carnii (vinuri, bere, bauturi racoritoare, branzeturi, etc). Pana in present, am deschis 4 locatii care acopera toate zonele importante din oras, plus o zona de productie.
Misiunea noastra este de a nu lasa nici un client sa iasa nemultumit din locatiile noastre. Ca atare, ne alegem atent furnizorii cu care colaboram, ne instruim cu rabdare echipa, ne largim constant portofoliul de preparate si suntem atenti la feedback urile primate de la cei care ne trec pragul.