Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Tehnician-tablotier

Looking for Premium Talent
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
2

Companie nationala specializata in oferirea de solutii electro-energetice de rezerva atat in calitate de importator pe piata din Romania dar si producator, in plina expansiune si dezvoltare, cauta un nou coleg pe functia Electrician tablotier, pentru propia unitatea de productie grupuri electrogene Geteqa si prelucrari metalice din Probota- Iasi. Activitatea se desfasoara intr-o fabrica noua si moderna, construita in 2015 prin fonduri UE, fiind la acea vreme cel mai mare proiect realizat finantare prin fonduri UE, din zona Nord Est.

Candidatul ideal

1. Absolvent profil electromecanic , electrotehnic, electric;
2. Calificare tehnica de electromecanic, electrician  sau experienta in domeniu similar de cel putin 2 ani
3. Cunostinte de electricitate,electronica și automatizari
4. Constituie avantaj experienta in proiecte energetice si atestat ANRE
5. Disponibilitate pentru deplasari în caz de interventii/montaj la client.
6. Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
7. Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

- Asigura realizarea/uzinarea tablourilor electrice și de automatizări;
- Participarea la punerea in functiune a noilor echipamente si la efectuarea probelor tehnologice;
- Masurarea parametrilor la instalatiile electrice; Remedierea defectiunilor aparute la instalatiile electrice