Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Economist

Career level
Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Monthly net salary
1000 - 1001 €
Number of vacancies
1

ECONOMIST

IRIDEX GROUP este cunoscut ca un grup de companii capabile sa execute proiecte mari de infrastructura, depozite de deșeu municipal, precum si lucrari speciale de constructii. In acelasi timp, este cunoscut si pentru personalul calificat, pentru echipamentele si materialele de constructii prietenoase cu mediul pe care le utilizeaza.

Candidatul Ideal:

  • Experienta de lucru in salarizare minim 5 ani;
  • Studii superioare in profil economic;
  • Cunostinte operare pachet Microsoft Office;
  • Cunostinte operare in programul de salarizare SAL si programul de contabilitate CIEL ERP, constituie avantaj;
  • Competenţe: comunicare interpersonala eficienta, rezistenta la lucrul in conditii de stres; capacitate de inţelegere, prelucrare, sintetizare si analiza a informatiilor; punctualitate si corectitudine.

Descrierea jobului:

Salarizare

  • Colectarea lunara a tuturor documentelor necesare procesarii salariilor;
  • Calcul concedii medicale, de odihna, indemnizatii si alte drepturi de natura salariala;
  • Intocmirea si verificarea statelor de salarii;
  • Evidenta tichetelor de masa si distribuirea lor;
  • Intocmirea si depunerea dosarelor pentru recuperarea sumelor de la FNUASS;
  • Implementarea schimbarilor privind legislatia muncii;
  • Introducere concedii medicale;
  • Introducere bonusuri, popriri;
  • Intocmirea fisierului de plati (salarii, impozite, popriri);
  • Realizarea declaraţiilor fiscale specifice sferei de activitate;
  • Realizarea de rapoarte conform solicitarilor;
  • Raportari statistice;

Inregistrarea in contabilitate a facturilor de la furnizori.

Beneficii:

  • salariu atractiv
  • tichete de masa
  • asigurare medicala la o retea de clinici private
  • program de lucru full time de 8h/zi
  • concediu de odihna conform legii