Job details

Director economic

Career level
Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

Candidatul ideal

  • Studii superioare in domeniul financiar/contabil;
  • Experienta in domeniul finaniciar contabil;
  • Capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului.
  • Cunostinte de operare PC (Ms Office, Excel); experienta in sisteme de tip ERP reprezinta un avantaj
  • Spirit de initiativa, bilitati de comunicare si munca in echipa, capacitate de organizare si prioritizare;
  • Cunostinte  legislatie finaciar – contabila;
  • Este familiarizat cu repartizarea cheltuielilor pe centre de cost si articole de buget

  Descrierea jobului

  • Coordoneaza activitatea departamentului intern de contabilitate;
  • Este responsabil de inchiderea la termen si corecta a balantei contabile;
  • Intocmeste lunar diverse situatii contabile conform procedurii interne de inchidere de luna;
  • Supervizeaza implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informational;
  • Verifica reconcilierea si inchiderea conturilor;
  • Asigura calculul si verificarea obligatiilor companiei catre bugetul de stat si local;
  • Verifica concordantele intre documente si inregistrarile contabile;
  • Intocmeste si depune bilanturi;