Job details

Customer service representative

Career level
No experience, Entry (0-2 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium , Romanian - Medium
Number of vacancies
1

DESCRIEREA JOBULUI:

  • Menține legătura cu clienții și preia comenzile transmise de aceștia prin email sau telefon. Creează / înregistrează / actualizează formularele de comandă.

  • Verifică sistemul de gestiune integrat pentru colectarea de informații referitoare la procesarea corectă a comenzilor sau la existența stocului.

  • Introduce și procesează comenzile în sistemul integrat folosit de furnizor.

  • Se ocupă de trimiterea comenzilor către clienți. Întocmește awb-urile sau alte documente specifice.

  • Urmărește stadiul de livrare al comenzilor și informează clienții asupra detaliilor de livrare.

  • Înregistrează și rezolvă reclamațiile clienților. Găsește soluții alternative pentru rezolvarea reclamațiilor clienților în colaborare cu departamentul de marketing.

  • Oferă informații referitoare la produse atât clienților externi cât și celor interni.

  • Organizează transporturi de marfă de la furnizori externi.

  • Respectă toate procedurile și politicile companiei.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Gândire logică.

  • Abilități în înțelegerea și folosirea sistemelor de gestiune integrate.

  • Atenție la detalii și acuratețe în activitate.

  • Comunicare eficientă

  • Atitudine orientată spre client.

  • Capacitate de adaptare la cerințele clientului.

  • Disponibilitate în a lucra în paralel cu informații diferite.

  • Dorința de a învăța.

  • Experienta în logistica și gestiune.

  • PC: Microsoft Office (Word, Excel), Outlook

  • Engleză - nivel business mediu

BENEFICII OFERITE:

  • Realizare profesională şi materială pe termen lung, în cadrul unei echipe de succes, performante.
  • Pachet salarial motivant, laptop, telefon mobil.
  • Mediu de lucru profesionist

DESCRIEREA COMPANIEI:

Societatea ROMCRETE ECHIPAMENTE-a înființat în anul 2008 și are ca domeniu principal de activitate comercializarea de echipamente șinstalații industriale de manipulare a fluidelor.