Job details

Contabil

Looking for Premium Talent
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Number of vacancies
1

Pentru departamentul nostru Financiar cautam Contabil Senior!

Activitatea se desfasoara in sediul operational din Balotesti, zona Otopeni. Compania asigura transportul angajatilor din P-ta Victoriei (metrou) si P-ta Presei cu shuttle bus-urile companiei, traseu care dureaza aproximativ 25 de minute.

Asteptari de la noul nostru coleg/colega:

  • Experienta similara minim 2 ani-constituie avantaj experienta in domeniul farmaceutic;
  • Experienta incluzand pregatirea jurnalelor de TVA si a declaratiilor lunare, pregatirea bilantului si a calculatiilor de impozit pe profit si suport un proiectele de audit si controale fiscale;
  • Buna capacitate de analiza si sinteza;
  • Persoana organizata, meticuloasa;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Cunostinte avansate si experienta in operare PC (pachet MS Office).
  • Cunostinte de aplicare a IFRS16

Descrierea jobului

  • Pregatirea jurnalelor de TVA si a declaratiilor lunare;
  • Pregatirea bilantului si a calculatiilor de impozit pe profit si suport un proiectele de audit si controale fiscale;
  • Inregistrarea si verificarea platilor zilnice din casieria farmaciilor si a platilor catre furnizorii de servicii si utilitati – si a registrelor de casa din farmacii.
  • Verificarea corectitudinii rapoartelor de gestiune intocmite de catre personalul din farmacie cu situatiile din contabilitate;
  • Mentinerea legaturii cu tot personalul din farmacii pentru eventualele probleme legate de intocmirea documentelor;
  • Tinerea evindentei deconturilor si a avansurilor spre decontare, precum si contabilizarea acestora, pentru farmaciile mai sus mentionate;
  • Inregistrarea facturilor furnizorilor diversi si a platilor catre furnizori pentru farmaciile din tara;
  • Pregatirea raportarilor catre grup;
  • Analize legislative pe diverse spete si proiecte in derulare sau in implementare;
  • Activitati de inchidere de luna / perioada / an;
  • Coordonare si supervizare echipa pe activitatile zilnice.

Beneficii:

  • Posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala;
  • Accesul la programe de training specializate si pregatire profesionala;
  • Preturi promotionale la clinici private, plan de discount-uri relevante la produsele si serviciile mai multor parteneri;
  • Biblioteca Bookster;

Locatie: Balotesti, Strada Malul Roșu nr. 4
Program lucru: L-V 08:30-17:00

  • Online interview
  • Ce va motiveaza sa aplicati la pozitia de Contabil Senior in compania Help Net?
  • Care sunt activitatile principale pe care le desfasurati la job-ul actual?
  • Care sunt asteptarile dvs. dpdv financiar?