Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Expert Contabil

Career level
Senior (5-10 years), Executive (>10 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
* all languages are compulsory
Number of vacancies
1

Pregatire si experienta
Atestat
Nivel de studii: superioare economice
Experienta in specialitate: min. 5 ani pe post
Cunostinte aprofundate de contabilitate si fiscalitate
Utilizare programe de contabilitate : WinMentor (constituie un avantaj)
Operare MS Office (Excel, Word )
Cunostinte de limba engleza : nivel mediu
Aptitudini :
- de calcul matematic
- de comunicare
- de planificare şi organizare a activităţilor specifice
- alte aptitudini si abilitati specifice

Descrierea jobului

Asigura evidenta contabila a operatiilor patrimoniale la nivelul companiei.
Tine evidenta relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor:

  • - Emite si contabilizeaza facturile pentru clienti ;
  • - Inregistreaza incasarile si platile bancare in lei si valuta conform extraselor bancare;
  • - Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
  • - Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor;
  • - Opereaza avansurile la diurne acordate soferilor conform solicitarilor;
  • - Inregistreaza facturile de prestatii furnizori interni si externi;
  • - Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora:
  • - Intocmeste lunar lista diurnelor in lei si valuta pentru efectuarea platilor bancare;
  • - Intocmeste fise si rapoarte ale clientilor si furnizorilor;

Asigura transmiterea tuturor informatiilor financiare necesare inchiderii conturilor, a balantei de verificare lunare, a jurnalelor de cumparari si vanzari.
Intocmeste declaratiilesi alte declaratii specifice ce pot aparea.
Intocmeste si vizeaza situatiile financiare ale societatii.
Pune la dispozitie documentele si informatiile necesare pentru transmiterea rapoartelor lunare, trimestriale si anuale pentru Directia Regionala de Statistica Bucuresti si BNR.

Disciplina muncii, raspunde de:
- imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate; - pastrarea confidentialitatii informatiilor si a documentelor legate de firma; - utilizarea resurselor existente exclusiv in interesul firmei; - respectarea procedurilor de lucru privitoare la activitatile din firma.

Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei.

Beneficii suplimentare:
Asigurare medicala privata
Tichete de masa