Career level

Senior (5-10 years)

Spoken languages

English, Romanian

Job Address(es)

Gross salary / month

800 - 1400 €

This job is inactive, but you can still send your resume to the company

CANDIDATUL IDEAL

– Studii economice universitare;
– Experienta de minimum 5 ani in contabilitate si de minimum 2 ani pe o pozitie similara;
– Excelenta cunoastere a standardelor romane de contabilitate precum si a legislatiei fiscale in vigoare;
– Cunostinte solide de MS Office;
– Atestatul de expert contabil autorizat CECCAR reprezinta un avantaj;

RESPONSABILITATI:

– Supervizeaza activitatea departamentului de contabilitate;
– Verifica completitudinea si acuratetea inregistrarilor contabile precum si procesarea la termen a informatiilor contabile;
– Supervizeaza activitatea de calculare a taxelor si impozitelor datorate precum si a deducerilor posibile;
– Supervizeaza activitatea de elaborare a documentelor si declaratiilor fiscale ale companiei;
– Asigura conformitatea tuturor documentelor financiar-contabile;
– Asigura inchiderile contabile lunare, semestriale si anuale;
– Se implica in realizarea raportarilor financiare ale comapaniei;

BENEFICII:

 Excelent pachet salarial si de beneficii, negociabile in urma interviului;
– Un mediu de lucru profesional, relaxat si placut, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa.