Career level

Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)

Spoken languages

English

Job Address(es)

This job is no longer active.

Responsabilitati :

  • Obtine la timp documentele necesare inregistrarii facturilor de furnizori, verifica corectitudinea  intocmirii  si aprobarii lor  din punct de vedere al legii contabilitatii, al codului fiscal și al procedurilor interne ale companiei;
  • Inregistreaza si documenteaza corect si la timp operațiunile inregistrate in conturile de furnizori;
  • Efectueaza reconcilierea soldurilor furnizorilor;
  • Intocmeste la cerere rapoarte referitoare la soldurile furnizorilor;
  • Ofera suport in desfasurarea activitatiilor de audit intern si extern, inventariere, a controalelor efectuate de autoritati fiscale, ale administratiilor locale etc. cu privire la operatiunile din conturile de furnizori;
  • Pregateste analize si rapoarte cu privire la operatiunile privind furnizori ori de cate ori este nevoie;
  • Mentine legatura cu gestionarii de la punctele de lucru din tara;
  • Inregistreaza extrase bancare;
  • Inregistreaza deconturile de cheltuieli;
  • Inregistreaza registrul de casa;
  • Alte task-uri primite de la superiorul ierarhic

Cerinte minime obligatorii:

  • Experienta profesionala min. 1 an in contabilitate;
  • Studii superioare economice (avantaj contabilitate)
  • Bune abilitati de lucru cu calculatorul, cunostinte aprofundate de Excel; cunoasterea sistemului Charisma constituie un avantaj;
  • Orientare catre atingerea rezultatelor;
  • Persoana  organizata si atenta la detalii;

  • Online interview
  • Care este salariul net dorit pentru acest post?