Job details

Contabil junior / Contabil

Responsive Employer
This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

VGP PROIECTE INDUSTRIALE SRL angajeaza contabil junior:

Candidatul ideal:

  • Studii economice superioare
  • Experienta de 1+ ani in contabilitate
  • Cunostinte de contabilitate si raportare conform standardelor romanesti
  • Cunostinte avansate de excel si intelegerea aprofundata a principiilor de functionare a sistemelor ERP si contabile
  • Cunostinte de limba engleza
  • Comunicare si relatii interumane
  • Planificare si organizare
  • Gandire analitica
  • Spirit de echipa
  • Orientarea catre rezultate, focus catre gasirea celor mai bune solutii.

Principalele sarcini si responsabilitati ale postului:

  • Gestionarea, arhivarea documentelor contabile;
  • Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
  • Emiterea facturilor catre clienti;
  • Pregatire declaratii si reconcilieri lunare;
  • Asigura suport financiar-contabil, atat intern cat si colaboratorilor firmei.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Asigurare medicala privata;
  • Bonuri de masa;
  • Mediu de lucru motivant.