Job details

Contabil junior

This job is no longer active, check out similar jobs.
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Address
Monthly net salary
600 - 700 €
Number of vacancies
1

            In vederea extinderii echipei noastre cautam Contabil junior pentru sediul nostru din Bucuresti.

 CERINTE

Studii in domeniul economic sau financiar-contabil

Cunostinte de baza a principiilor contabile.

Cunostinte legislatie fiscala - nivel incepator.

Cunostinte de Microsoft Office (Word, Excel)

Bune abilitati de organizare, atentie la detalii si gandire analitica

Bune abilitati de comunicare si relationare si spirit de echipa.

Bune abilitati de a gestiona sarcini multiple cu termene fixe

Cunostinte limba engleza nivel mediu;

RESPONSABILITATI

Emitere facturi fiscale si transmiterea acestora catre clienti

 Introducere facturi fiscale client si facturi fiscale furnizori in sistem operational pentru evidenta interna

 Verificare facturi furnizori pentru conformitate legala, scadente de plata

 Confirmari sold furnizori si clienti

 Evidenta deconturi

Pregatire documente contabile necesare dosarului lunar;

Arhivarea si organizarea documentelor contabile si comerciale( contracte si anexe)

 Evidenta contractelor si anexelor

Activități financiare – de suport pentru colegii din agentie

Intocmeste periodic situatii privind clientii neincasati si transmite informari catre persoanele responsabile cu recuperarea debitelor

 Interactioneaza si mentine relatia cu angajatii societatii pe segmentul contabil