Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Contabil Junior

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Beginner
* all languages are compulsory
Address
Number of vacancies
1

Quadra Casa SRL isi mareste echipa!

Daca iti doresti sa faci parte dintr-un colectiv tanar, energic si motivat, te asteptam sa facem cunostinta.

Responsabilitati:

  • Inregistreaza in contabilitate facturile primite de la furnizorii interni si externi;
  • Inregistreaza facturile de la furnizori in gestiune;
  • supravegherea si verificarea stocurilor de marfa si descarcarea de gestiune.
  • Emite facturi fiscale conform vanzari;
  • Inregistreaza incasari/plati;
  • Intocmeste periodic situatii privind clientii neincasati si transmite informari catre persoanele responsabile cu recuperarea debitelor;
  • Participa la inventarierile periodice si efectueaza confirmari de sold cu partenerii, ori de cate ori este necesar;
  • Raspunde de arhivarea corespunzatoare a tuturor documentelor pe care le opereaza.
  • Are in vedere contactare clienti, punctare fise, ofera raspuns oricaror solicitari de natura financiar-contabila primite de la client

Cerinte:

Studii  superioare;

Cunostinte limba engleza nivel avansat;

Cunostinte operare MS Office, Internet;

Foarte bune abilitati de comunicare;

Capacitate de lucru in echipa;

Persoana punctuala, organizata si ordonata.

Beneficii:

Salariu fix lunar;

Telefon de serviciu;

Participarea la traininguri nationale ;

Oportunitati de dezvoltare in echipa;

Un mediu de lucru placut, intr-un colectiv tanar, ce cu siguranta te va ajuta sa te integrezi cat mai usor,  oferindu-ti feedback constructiv daca vei avea nevoie.

Daca te regasesti in descrierea de mai sus si nu ti se par imposibile cerintele noastre, te rugam sa aplici si am fi bucurosi sa ne cunoastem.