Job details

Contabil junior

Responsive Employer
Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium
Address
Number of vacancies
1

Daca esti la inceput de cariera si doresti sa dobandesti abilitati practice in domeniul contabilitatii, sa inveti de la profesionisti si sa faci parte dintr-o echipa tanara, dinamica si determinata, te asteptam sa ne cunoastem si sa devii colegul nostru.

Cerinte:

  • Absolvent facultate sau facultate in curs (reprezinta un avantaj facultatea de Contabilitate)
  • Experienta anterioara pe o pozitie similara reprezinta un avantaj.
  • Cunostinte de operare PC (Excel,Word, Outlook)
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu
  • Atentie la detalii
  • Abilitatea de a lucra cu termene limita
  • Seriozitate si perseverenta
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa

Responsabilitati:

  • Inregistrarea documentelor contabile in soft-ul de contabilitate
  • Intocmirea si inregistrarea situatiilor analitice
  • Verificarea corectitudinii documentelor primare si /sau a lucrarilor de contabilitate intocmite de client conform legislatiei in vigoare;
  • Participarea la inchiderea de luna, intocmirea de rapoarte
  • Deplasarea la organizatiile statului cand este necesar
  • Se informeaza permanent in legatura cu modificarile legislative care au legatura cu sarcinile de serviciu

Beneficii:

  • Program de lucru flexibil
  • Bonusuri corelate cu sistemul de beneficii si compensatii
  • Cursuri profesionale interne lunare (spete de fiscalitate, spete din Codul Fiscal, actualizari legislative etc)
  • Dezvoltare profesionala (training si asistenta din partea unui expert contabil)
  • Online interview
  • Dacă vi s-ar oferi postul, când ați putea începe?
  • Care sunt cerinţele dumneavoastra salariale?