Job details

Contabil/economist contabil

Career level
Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Monthly net salary
500 - 600 €
Number of vacancies
1

Descrierea companiei:

Suntem o societate de contabilitate (autorizata CECCAR), consultanta fiscala si audit financiar care si-a dezvoltat portofoliul de clienti si , drept urmare , ne marim echipa .

Noul nostru coleg/colega  va inregistra in evidentele cotabile documentele justificative, pentru un numar de societati din portofoliul angajatorului, societati pe care le va gestiona sub indrumarea unui senior.

Precizare: activitatea se va desfasura la punctul de lucru din Bucuresti, sector 3,  Bd. Camil Ressu nr. 68.

 Cerinţele candidatului:

  • Studii medii/superioare in domeniul economic;
  • Experienţa pe o poziţie similară si responsabilitati similare : 3-5 ani , conditie obligatorie;
  • Cunostinte contabile si fiscale, teoretice si practice, nivel mediu.
  • Cunostinte de operare pe calculator: word, excel; cel putin nivel mediu.
  • Personalitate analitica , orientata spre rezolvarea problemelor si cu dorinta de a evolua profesional;
  • Spirit de observaţie, dinamism, eficienţă;
  • Abilitati de organizare şi planificare a activităţilor curente;
  • Persoana punctuala, serioasa, responsabila.

 Descrierea postului:

  • Primirea si verificarea documentelor justificative financiar-contabile, verificarea corectitudinii intocmirii acestor documente, pentru clientii din portofoliu;
  • Operarea documentelor justificative (facturi de vanzari si cumparari, deconturi de cheltuieli, extrase de cont bancar, alte operatiuni) si introducerea lor in aplicatia financiar-contabila;
  • Arhivarea documentelor justificative si ale registrelor contabile;
  • Intocmirea de raportari statistice, INTRASTAT, pentru clientii din portofoliu;
  • Cunoasterea contabilitatii importurilor si a achizitiilor intracomunitare de bunuri si servicii reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea unei limbi straine (engleza, germana) nivel conversational constituie un avantaj.

Pachet salarial/beneficii:

  • Posibilitati reale de dezvoltare pe plan profesional.
  • Online interview
  • Ce program/programe de contabilitate ati utilizat in activitatea dvs.?