Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Contabil-economist

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Monthly net salary
700 - 800 €
Number of vacancies
1

Candidatul ideal:

  •  Studii superioare in domeniul economic
  •  Cunostinte solide in domeniul contabilitatii - ar fi de preferat
  •  Experienta intr-o pozitie similara poate constitui un avantaj
  •  Cunostinte PC- nivel mediu sau avansat Excel, Word, Outlook
  •  Persoana dinamica, autodidact
  •  Disponibilitatea de a invata lucruri noi
  •  Seriozitate, atentie la detalii in activitatea zilnica, implicare
  •  Gandire si capacitate de analiza si sinteza
  •  Capacitatea de previziune si de evaluare obiectiva
  •  Spirit de ordine si disciplina.

Descrierea jobului:

  • Inregistrarea extraselor de banca
  • Inregistrarea facturilor de achizitii si a facturilor de vanzare in programul Saga
  • Verificarea documentelor si modul in care acestea sunt inregistrate: facturi de achizitii, NIR-uri, deconturi, chitante/bonuri fiscale etc
  • Identificarea si centralizarea anumitor cheltuieli pentru impozitul specific
  • Verificarea periodica a conturilor de furnizori
  • Alte operatiuni specifice procedurilor contabile interne.

Oferim:

  • Oportunitate de dezvoltare a carierei
  • Pachet salarial motivant
  • Stabilitate
  • Masina de serviciu, telefon.