Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Contabil

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Address
Number of vacancies
1

IGNITE LOGISTIC este o companiede transport marfa infiintata in 2014 si si-a crescut in mod constant volumul de activitate. In prezent cautam un coleg / colega Contabil care sa se ocupe de inregistrarile de zi cu zi si sa ne ofere suport atunci cand avem nevoie de informatii.

DESCRIEREA JOBULUI:

  • Asigura inregistrarea cronologica, sistematica, corecta si la timp a documentelor financiar contabile ale societatii conform procedurilor interne - contabilitatea operatiilor de capital, imobilizarilor, stocurilor, tertilor, trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Participa la intocmirea si verificarea declaratiilor lunare/trimestriale, bilantului si  balantei de verificare;
  • Elaboreaza diverse rapoarte financiar-contabile solicitate de catre conducere;
  • Realizeaza si verifica diverse situatii financiar-contabile;
  • Arhivează documentele cu care lucrează;
  • Răspunde de evidenţa formularelor cu regim special;
  • Participa la îndeplinirea oricăror altor sarcini prevăzute de Legea contabilităţii, de regulamentul de aplicare a acesteia precum şi de celelalte reglementări legale în vigoare, pe linie economică şi financiar-contabilă;
  • Participa la indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • Participa la intocmirea activitatea de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
  • Participa la reconcilierea soldurilor si inchiderea conturilor.

CANDIDATUL IDEAL ARE:

  • Studii de specialitate (profil finanţe-contabilitate) si experienta de cel putin 5 ani;
  • Experienta pe o pozitie similara intr-o companie de servicii de transport reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa.
  • Abilități de organizare, sistematizare şi prioritizare, gandire logica, capacitate de analiza si sinteza;
  • Corectitudine şi seriozitate, abilitati de comunicare si relationare, atitudine proactiva;
  • Cunostinte foarte bune de MS Office, cu precadere Excel.

BENEFICII:

  • Salariu motivant si transport la locul de munca
  • Prime in functie de rezultatele companiei
  • Mediu de lucru stabil si placut, in cadrul unei echipe tinere si dinamice