Career level

Entry (0-2 years)

Spoken languages

English, Romanian

Job Address(es)

Gross salary / month

650 - 900 €

This job is inactive, but you can still send your resume to the company

Cautam consultant de vanzari in domeniul Software cu cel putin 6 luni experienta, sa se alature echipei SKYTECH SOFTWARE SOLUTIONS SRL pentru vanzarea de solutii software catre firme. Contractul de munca este pentru 2 luni.

Responsabilitati:

  • Promoveaza solutiile software catre business-uri, prin telefon si pe teren la sediile sau punctele de lucru ale acestora
  • Realizeaza prezentari/demonstratii ale aplicatiilor software in locatiile clientilor si ajuta la crearea de noi strategii de vanzari si de marketing care vizeaza clientii B2B (business-to-business)
  • Gestioneaza relatiile cu clientii prin solicitarea si inregistrarea feedback-ului acestora; analizeaza cerintele clientilor primite prin canale digitale (e-mail, social media)
  • Identifica zonele pentru imbunatatirea satisfactiei clientilor si mentinerea relatiei de business; comunica aceste probleme si solutii posibile managementului
  • Stabileste si atinge obiectivele si cotele de vanzari saptamanale si lunare; creeaza rapoarte de activitate
  • Ofera training clientilor in utilizarea aplicatiilor software
  • Intelege detaliile tehnice privind modul in care functioneaza produsele software si efectueaza configurari in functie de cerintele clientilor

Cerinte si Calificari:

  • Cel putin 6 luni experienta in vanzari si interactiune directa cu clientii – segmentul B2B reprezinta avantaj
  • Studii: Absolvent de facultate sau student in an terminal (de preferat profil marketing sau administrarea afacerilor sau domeniu asemanator)
  • Abilitati excelente de prezentare si comunicare (Romana si Engleza)
  • Capacitate de a comunica eficient cu abilitatea a asculta, intelege, instrui, negocia si convinge clientii
  • Disponibilitate la deplasari si program flexibil de lucru in functie de intalnirile programate cu clientii cand este nevoie
  • Cunostinte operare Microsoft Excel, PowerPoint

Beneficii:

  • Salariu fix + bonusuri + procent din vanzari
  • Telefon mobil si tableta
  • Transportul suportat de firma

Descrierea companiei:

SKYTECH SOFTWARE SOLUTIONS SRL este un furnizor important de servicii si tehnologii de varf, oferind solutii scalabile companiilor de toate dimensiunile. Ca startup, astazi oferim servicii inteligente si inovatoare pentru mai multi clienti din intreaga lume. Ne-am dezvoltat solutiile prin studierea aprofundata a potentialilor clienti si a asteptarilor lor fata de produsele noastre. Analizam aceste informatii si personalizam oferta noastra in functie de nevoile pietei in schimbare.