Job details

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Consultant resurse umane Limba Italiana

Career level
Entry (0-2 years), Middle (2-5 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Medium , Italian - Advanced
Address
Number of vacancies
1
  • Locatie: Cluj-Napoca
    Salar: Atractiv + beneficii
    Durata: Permanent, Full-time

    INTRODUCERE:

    Global Job Finders SRL - filiala romaneasca a Value Search, companie italiana cu sediul principal in Milano, specializata in selectie si recrutare de personal de conducere la nivel international angajeaza Consultant Resurse este o oportunitate excelenta pentru o persoana dinamica, deschisa catre noi provaocari, entry-level sau cu ofera posibilitatea unei cariere de success si de durata in contrast cu un ambient cultural unic.

    RESPONSABILITATI:
  • Actualizarea datelor candidaţilor în sistemul companiei (in limba italiana)
  • Identificarea continua a candidatilor pe Internet şi alte căi media: Linkedin, Monster, cold-calling (activitate de head-hunting) in conformitate cu cerintele clientilor
  • Monitorizarea presei internationale si italiene in scopul depistarii potentialilor candidati
  • Activităţi adminstrative (preluarea telefoanelor din partea candidaţilor, clientilor sau potentialilor clienţi)
  • Fixarea intalnirilor si a interviurilor intre client si candidati finali

    CANDIDATUL IDEAL:
  • Cunostinte avansate de limba italiana (conditie eliminatorie)
  • Nivel mediu/intermediar al limbii engleze
  • Student sau absolvent de studii superioare (avantaj Facultatea de Litere)
  • Cunostinte in domeniul resurselor umane (constituie avantaj)
  • Cunoştinţe excellente de operare MS Office
  • Capacitate de a gestiona mai multe proiecte simultan
  • Abilitate de a lucra cu deadline-uri stricte
  • Orientare catre rezultat, flexibilitate, loialitate
  • Bune abilitati de comunicare
  • Implicare şi proactivitate