Job details

Consultant Imobiliar

Responsive Employer
Career level
Middle (2-5 years), Senior (5-10 years)
Employment type
Full time
Spoken languages
English - Advanced
Address
Number of vacancies
1

Salutare! Daca esti profesionist in domeniul imobiliar si, deopotriva, pasionat de acesta, am fi incantati sa gasesti oportun sa te alaturi echipei noastre. Astfel, daca vrei sa fii printre noii nostri colegi, iata, mai jos, calitatile si pregatirea pe care ar trebui sa o ai:

  • Sa ai experienta in domeniul vanzarilor de minim 2 ani (experienta in domeniul imobiliar constituie un plus)
  • Sa detii bune si solide abilitati de vanzator, atestate prin experienta si recomandari
  • Onestitatea sa fie una dintre principalele tale trasaturi de caracter, iar ONESTITATEA TRANZACTIONALA sa se numere printre valorile tale fundamentale, valori pe care le sustii si propui, in beneficiul clientilor nostri
  • Sa fii absolvent de studii superioare
  • Sa ai spirit de initiativa, spirit antreprenorial si de echipa
  • Sa fii o persoana cu elevata educatie, cu capacitate superioara de relationare si prezenta agreabila
  • Sa cunosti limba engleza la un nivel avansat (cerinta obligatorie), cunoasterea altor limbi straine reprezentand un plus
  • Sa detii carnet de conducere, categoria B (experienta minim 3 ani de zile), cerinta obligatorie
  • Sa fii un bun cunoscator al urbei si sa ai domiciliul stabil in Timisoara

Responsabilitati principale pe care le impartasim, dimpreuna cu tine:

- asisti si gestionezi vanzarea de proprietati (imobile), ajutand vanzatorii in stabilirea pretului de tranzactionare al acestora
- configurezi si gestionezi - in sintonie cu politica firmei - publicitatea necesara in scopul vanzarii imobilelor din portofoliu
- organizezi vizitele potentialilor clienti, insotindu-i, in perspectiva evaluarii si achizitionarii proprietatilor de interes
- listezi proprietatile pe liste multiple de vanzari
- asisti potentialii cumparatori in selectarea, vizionarea, inspectarea, evaluarea si elaborarea ofertei de cumparare a bunurilor imobiliare
- alcatuiesti liste de potentiali clienti si vanzatori
- acorzi consultanta clientilor privind conditiile pietei de profil, evolutia acesteia, nivelul preturilor, sistemele de tranzactionare, cu respectarea normativelor legale aferente actului de vanzare-cumparare
- intocmesti antecontracte si contracte de vanzare - cumparare, cu respectarea legislatiei in domeniu
- gestionezi si perfectionezi, permanent, baza de date cu proprietatile din portofoliul tau, sporind numarul ofertelor listate, la un standard superior de calitate
- mentii contactul permanent cu clientii din portofoliul pe care il detii.

Iti oferim un pachet salarial atractiv (la care se adauga bonusurile din vanzari), parcurs profesional evolutiv, sesiuni de training profesional, oferta financiara urmand a fi discutata in cadrul interviului de angajare. Te asteptam sa te alaturi echipei Hitch&Mosher, cel mai puternic brand zonal al pietei de profil, pentru ca sa putem sa fim, in continuare, cei mai buni profesionisti in domeniu, sprijinindu-ne si pe experienta si abilitatile tale.